Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Православні віруючі Бердичівщини взяли участь в урочистостях із нагоди святкування річниці Хрещення Київської Русі

Цими днями, 27-го-28-го липня, в столиці України пройшли урочисті заходи з нагоди 25-річчя Архієрейського Харківського Собору та Дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Православні Бердичівщини приєдналися до численних віруючих країни під час молебню на Володимирській гірці та багатотисячного Хресного ходу до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

У День Хрещення Київської Русі, 27-го липня, до столиці прибули учасники Всеукраїнського Хресного ходу. Група прочан із парафій Бердичівського благочиння у супроводі настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Маркушів  архімандрита Мануїла (Бицика) та настоятеля Петро-Павлівської церкви с. Реї ієрея Євгена Дзядуха приєдналася до паломників із різних округів Житомирської єпархії. У Києві віруючі України, Білорусі, Молдови, Румунії та інших країн піднялися на Володимирську гірку, де було звершено молебень, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні єпископату й духовенства усіх єпархій УПЦ. Після завершення Богослужіння Його Блаженство звернувся до велелюдної пастви з вітаннями та напутнім словом: «Ми сьогодні святкуємо і молимося святому князю Володимиру, щоб він своїми святими молитвами і заступництвом перед Престолом Божим просив за нас нашого Творця, щоб Господь допоміг нам зберегти ту спадщину, дух і чисту Православну віру, яку він колись прийняв і приніс на нашу землю. Щоб ми були окрасою своєї землі і для всього світу. Щоб ми жили в любові до Бога і один до одного. Щоб ми терпіли один одного і намагалися жити за тими святими законами, які написані в Святому Євангелії, що приніс на нашу землю Святий князь Володимир…»

Від пам’ятника Хрестителю Русі Святому рівноапостольному князю Володимиру багатолюдною молитовною ходою віруючі пройшли вулицями столиці до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, де було відправлено святкове Всенічне бдіння. Наступного дня, 28-го липня, Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочисту Божественну Літургію на площі перед Успенським собором.

У Київ прибули 11 чудотворних ікон із різних куточків України: новоявлені образи Богородиці – «Боянська», «Радомишльська», «Київська-Барська», «Володимирська-Десятинна», «Призри на Смирення» та «Спас Нерукотворний» і старовинні чудотворні ікони: «Почаївська», «Святогірська», «Зимненська», «Касперівська» та «Охтирська». Люди мали можливість вклонитися шанованим святиням із вірою, що молитва за мир перед святими образами буде особливим благословенням для нашої землі, для українського народу.

Об’єднані світлими думками й почуттями, ділячись незабутніми враженнями, бердичівські паломники повернулися додому. Наймолодший із них – дошкільного віку, найстаршій прочанці – понад 80 років. «Бачити багато чудотворних ікон та схилитися перед ними – це благодать Божа, – розповідає регент церковного хору храму ікони Божої Матері «Цілителька» м. Бердичева Олена Чостківська. Це справжнє Торжество Православ’я. І я була частинкою та співучасницею великої духовної події. Під час Хресного ходу люди йшли сім’ями з молитвою про мир та спокій у нашій державі». Парафіянка Свято-Параскевського храму с. Великих Низгірців Юлія Юрчук сповнена невимовної радості: «Не передати словами побачене та почуте. Це особливі хвилини… День Хрещення Київської Русі – свято минулого, сьогодення й майбутнього. Нас об’єднала молитва за мир і любов між людьми».

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014