Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Чудотворна ікона із прифронтової території у Бердичеві (ВІДЕО)

Біля ікони Матері Божої Святогірської вклонились і попросили кращої долі для країни і своїх рідних вже тисячі українців. Настала черга і Бердичева. Сотні вірян Свято-Миколаївського собору зустрічають святиню на в’їзді у місто, звідки прямують Хресним ходом його вулицями до храму.

Цю ікону привезли сюди зі сходу України, а саме із Свято-Успенської Святогірської Лаври в рамках загальноукраїнського Хресного ходу. Його організовано на честь святкування річниці Хрещення Київської Русі і дня пам’яті Святого рівноапостольного великого князя Володимира. Хресний хід супроводжує близько 50 священиків.

Чому люди поспішають до ікони? Валентина, матір десантника, учасника АТО Костянтина Султанбагомаєва, каже: молитва матерів перед цією іконою – це обов’язок перед дітьми та країною сьогодні. Тому знайти час, щоб прийти до ікони, варто:

«Варто знайти час, бо велика духовна сила відчувається, підтримка. Найсильніше на світі – це материнська молитва, яка з дна моря піднімає і з пазурів смерті вириває. Тому наш материнський обов’язок – не забувати про ці пріоритети в житті, бо духовність – це теж велика сила і зброя», – говорить Валентина Султанбагомаєва, солдатська матір.

У 1922-му році під час Хресного ходу з іконою Матері Божої Святогірської були убиті двоє ієромонахів та один ієродиякон, які її несли. Ікона лишилась стояти у калюжі крові священиків. Згодом, у 92-му році, добрі люди її повернули у Святогірську Лавру. Священики розповідають: у 1914-му році Божа Матір зі Святою Анною явились матушці Наталі Паніровській, яка жила за 10 км від Лаври. Декілька годин вони розказували, як треба молитися перед іконою, адже  поряд з нею завжди є архістратиг Михаїл, який молиться за рід людський.

Із 20-го століття ікона стала відома чудесними зціленнями біля неї.

«Народився хлопчик зі зрослими ручками від ліктя до кисті. І мама прийшла у такий відчай через це, що навіть думала його втопити. Вночі їй явилась Божа Матір і сказала, щоб вона прийшла у нашу Лавру, помолилась перед іконою. Під час молитви дитя затихло, а до цього воно безперестанку плакало. Коли його принесли додому, роздягнули, тоі виявилось, що ручки у нього ростуть окремо», – розповідає архімандрит Ісіхій, священик Святогірської Свято-Успенської Лаври.

Священик розповідає: біля святині були сотні чудес зцілення від раку останньої стадії та безпліддя.

Заввишки ікона півтора метри, і метр у ширину. У Хресний хід вирушила копія ікони, оригінал постійно знаходиться у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Копія ікони не вперше бере участь у Хресних ходах України.

«Не всі можуть поїхати у нашу місцевість, яка знаходиться неподалік від лінії фронту, то ікона Божої Матері їздить різними регіонами. Всі регіони, звичайно, ми не можемо охопити з іконою, але за благословенням священноначалля були У Вінницькій, Шепетівській і нині у Житомирській єпархії», – розповідає архімандрит Ісіхій.

«Це покровителька східних регіонів і взагалі всеукраїнська, бо Україна вся є під покровом матері Божої, як держава, яка спасається молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці», – додає настоятель Свято-Миколаївського собору Віталій Бойков.

У кінці липня ця та інші чудотворні ікони у столиці України візьмуть участь у традиційному молебні на Володимирській гірці. Після молитви на честь Дня Хрещення Русі святині пронесуть Хресним ходом у Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де розпочнуться святкове всенічне бдіння і урочиста Божественна літургія.

Пересічні громадяни мають змогу перед святинею виблагати у Бога ласки та миру. Більшість із них просить про закінчення воєнних дій в Україні.

«Перше – щоб були мир у нашій країні, злагода і любов. А для своїх рідних, як і для всіх, прошу здоров’я, щастя, благополуччя», – каже Ольга Хаустова, прихожанка собору.

З Бердичева ікона прямує у Житомир, де пробуде до 22-го липня.

Автор: Юлія Сінєльнікова

Фото: Віталій Сінєльніков

(за матеріалами сайту  http://zhitomir.today/news|Чудотворна ікона із прифронтової території у Бердичеві|)

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014