Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Священик благословив добре починання – перший фестиваль «Калинове намисто» у с. Бистрику

У суботу, 17-го червня, в селі Бистрику на Бердичівщині пройшов перший районний фестиваль традицій українського села «Калинове намисто». Настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов благословив добре починання.

Бердичівська районна державна адміністрація, районна рада, відділ культури і туризму, Бистрицька сільська рада запросили мешканців Бердичівщини та гостей нашого краю на велике святкове дійство. Як розповіла сільський голова Світлана Барановська, свого часу вона запропонувала очільникам району провести фестиваль не в місті, а безпосередньо в селі, під відкритим небом: «В залі обмежений простір, не всі можуть побачити та взяти участь. Хочеться, щоб на свято завітало якомога більше людей. Йому передувала титанічна робота: підготували колоритний обряд українського весілля та чимало інших розваг і театралізацій , програма витримана в дусі українських  народних традицій. Все сприяло проведенню великого дійства. Господь послав нам гарну погоду!»

Зранку у селі панувало пожвавлення і стікалося чимало охочих стати учасниками першого районного фестивалю «Калинове намисто». Настоятель Свято-Іллінської церкви протоієрей Владислав Асафов звершив молебень за мир в Україні. Віруючі просили Бога послати благословенний мир на нашу землю, дарувати єдність, спокій і злагоду.

Вдень  у центрі с. Бистрика, на площі перед Будинком культури, зібралися жителі й приїжджі в українських вишиванках із різних куточків Бердичівщини та Житомирщини. Приєдналися представники обласної влади,  керівництво райдержадміністрації, депутати Житомирської обласної та Бердичівської районної рад. Благословити відкриття нового творчого проекту завітав священик. Отець Владислав тепло привітав присутніх: «Разом із вами дякую Богу за радість бути причетним до сьогоднішньої події, яка відкриває нову сторінку в культурно-духовному житті  нашого краю. Миру вам, добра, тепла, світлих почуттів і любові. Любов проявляється в усьому: до Господа, ближніх своїх, до Батьківщини, наших святинь і добрих народних традицій, які мають незбагненну красу та мудрість, заради яких ми сьогодні з’їхалися та зібралися. Нехай Всемилостивий Господь благословить цю благу справу». І почалася масштабна святкова програма: люди побачили театралізований обряд весілля, аплодували виступам творчих колективів району, захоплювалися виставкою робіт  майстрів народного мистецтва, брали участь у численних конкурсах і майстер-класах, здійснювали прогулянки на оздоблених возах, запряжених кіньми. Пісні, танці, музика заволоділи серцями учасників фестивалю народних традицій. А в душі бриніла мелодія, і звучали слова відомої пісні:

Мов любові Божої краплини,
Мов перлини сонця вогняні,
Ягоди – червоні намистини –
Зігрівають серденько мені.

Мамині надії і тривоги
Ті коралі завше бережуть,
В них – молитви, мовлені до Бога
Про благословення в добру путь.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
 
 
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014