Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Вихованці Недільної школи при храмі ікони Божої Матері «Цілителька» м. Бердичева відвідали монастирі в урочищі Кип’ячому

Вихованці Недільної школи при храмі ікони Божої Матері «Цілителька» та їх батьки відвідали монастирі в урочищі Кип’ячому, поблизу селища Чоповичи Малинського району Житомирської області. Зранку 10-го червня півсотні юних і дорослих парафіян відправилися в путь у супроводі духовенства Бердичівського благочиння.

Закінчився навчальний рік, прийшли довгоочікувані літні канікули, і учні Недільної школи при лікарняному храмі на чолі зі своїм керівником Галиною Могилевич та разом із батьками, бабусями й дідусями, отримавши благословення священика, вирушили в омріяну духовну подорож. Ясний сонячний день, легкий вітерець й білі парашутики хмаринок на синьому небі – погода сприяла благій справі. Незабаром автобус із паломниками зупинився у мальовничій місцевості. Урочище Кип’яче, що розташоване на березі річки Ірша в оточенні пишних лісів, відзначено особливим Божим Промислом, обрано Самою Царицею Небесною. Тут по сусідству знаходяться Богородичні жіноча і чоловіча обителі.

Cтавропігійний жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері – місце, яке обрала Пречиста…

Сосни розступилися, і погляду постала обитель милосердя – ставропігійний жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері, що розпочав своє існування у 2001-му році. Головний храм стоїть на дванадцяти каменях, привезених зі Святої гори Афон. Всюди квіти і зелень, вирощені дбайливими руками насельниць монастиря, лавки та альтанки для відпочинку паломників. У храмі на честь усіх Святих, які на Святій Горі Афонській просіяли, бердичівські паломники приклалися до святинь та з молитвою запалили свічки. Матушка Аполлінарія тихо розповідала про історію урочища Кип’ячего: «Це містечко отримало таку назву через давні перекази: вода джерела в 1911-му році одного разу скипіла, після чого стала цілющою від раптового явлення вогненної ікони Казанської Божої Матері…» Затамувавши подих, віруючі слухали про особливості укладу монастирського життя, звершення богослужінь й цілющі властивості джерельної водиці.  У затишній дерев’яній церкві – чимало образів Пресвятої Богородиці, зберігаються мощі святих безсрібників та чудотворців Косми і Даміана… Паломники схилялися перед великими святинями: частинкою поясу Божої Матері, мощами 24-х старців з Афону, чудотворною іконою «Троєручиця»… Невдовзі вони відвідали невеличкий храм священномученика Кипріана та мучениці Іустинії. Почули від матушки Єви про цілюще джерело, назване на їх честь, що забило в напрямку з-під вівтаря з часу заснування монастиря, і численні випадки благодатної допомоги: «Черпаючи воду з молитвою, умиваючись нею та споживаючи, люди виліковуються від хвороб духовних та тілесних…»

Екскурсія територією монастиря – незабутня. Паломники зупинялися біля  каменів зі Святої Гори Афон, милувалися водоймами з фонтанчиками, смакували хлібом та пиріжками, що готують у маленькій пекарні, годували рибок у ставку й спостерігали за страусами і фазанами у місцевому господарстві. Наприкінці скуштували монастирської їжі за трапезою, щиро дякуючи черницям за турботу й увагу.

Нині у монастирі на честь Афонської ікони Божої Матері проживає дружна сім’я сестер, дітей одного Отця, – 50 насельниць, найстаршій із них – 106 років, наймолодшій – 20. Паломників гостинно запросили на престольний празник на честь Собору всіх преподобних та Богоносних отців, які просіяли на Святій Горі Афонській, котрий святкуватимуть 18-го червня.

Чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері з чудодійним джерелом

З молитвою увійшли парафіяни церкви ікони Божої Матері «Цілителька» на територію чоловічого монастиря Казанської ікони Божої Матері. Ніщо не порушувало тишу, крім співу птахів й шелесту дерев… Паломники побували у храмі, звернувши щирі прохання до Господа Бога та його Пречистої Матері, а потім спустилися до джерела, набравши з собою цілющої вологи. Дорослі й діти вмивали обличчя, обмінювалися враженнями і придивлялися до дерев’яних споруд та скульптур… Перш ніж тричі зануритися у джерельні води, прочитали молитву до Пресвятої Богородиці: «Уврачуй мои недуги душевные и телесные Твоим Живоносным источником…»   

 «Не передати словами почуття, – поділилася своїми думками бердичівлянка Ксенія Попатенко. – Емоції – різноманітні: благодать у серці і заспокоєння в душі, тепло та затишно… Дякую Богу за можливість тут побувати». Маленькі подружки Єва Семенюк та Мар’я Харламова по черзі розповідали про побачене: «Які тут гарні храми, які чудові джерела! Так сонячно в душі, хочеться знову приїхати!»

Відпочивши на лоні природи, у затишному куточку серед буяння зелені, паломники поверталися до рідного міста, сповнені сил, любові й духовної радості… Відчувалися умиротворення та легкість, і здавалося, що в житті відбулися невловимі зміни…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014