Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Парафіяни Свято-Георгіївського храму м. Бердичева зустріли престольне свято!

Близько двадцяти років парафіяни Свято-Георгіївського храму підносять свої молитви до Господа під покровом невеликої церкви у мікрорайоні Газопровід м. Бердичева. Шостого травня віруючі зібралися розділити радість престольного свята.

Світлий і по-пасхальному радісний день був сонячним та ясним. Ранок починався зі співу птахів, небо посміхалося, а яблуневий цвіт усипав землю… Поспішали на празник і старі, і малі – бердичівляни та гості з навколишніх сіл. Храм не вмістив усіх віруючих, і вони слухали Службу Божу на церковній паперті, приєднавшись до спільної молитви… П’ятирічна Єва Матюх із бабусею Марією, усміхнені й святково одягнені, перебували у піднесеному настрої. Святкове Богослужіння очолив духівник Бердичівського благочиння, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, йому співслужили  настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик), настоятель Свято-Георгіївського храму м. Бердичева протоієрей Андрій Корнющенко та настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк. Після відправлення водосвятного молебню протоієрей Миколай Шпичка звернувся до парафіян із повчальним словом: «Ми повинні носити свою перемогу, перемагаючи лінь, нерішучість, байдужість і гординю, наслідуючи приклад Святого великомученика Георгія Побідоносця».

Звучали вічно живі слова «Христос Воскрес!», а у відповідь – радісне: «Воістину Воскрес!». Спів церковного кліросу (регент – матушка Валентина Корнющенко) наповнював душу теплом і радістю. «О всехвальний, святий великомученику і чудотворцю Георгію!» – підносили люди свої щирі молитви. З проханнями про мир зверталися до Господа Крачковська Надія та Олена Макарчук, віруючі з села Скраглівки. «Ми вперше в цьому храмі, – розповіли жінки. – Вражають його краса та затишок. Прекрасна Божественна Літургія. Відчувається благодать Божа…»  

Протоієрей Миколай Шпичка почав свою проповідь зі слів Святого Євангелія – «Любіть один одного»: «Любов – багатогранна. У Святому Письмі пишеться: «Любов – довготерпелива і добра. Любов не ревнива, не хвалькувата, вона не чваниться, не поводиться непристойно, не шукає свого, не дратується, не веде лічбу образам, не радіє неправедності, а радіє істині, усе витримує, всьому вірить, на все надіється, все стійко терпить. Любов ніколи не минає…» Прояв любові – у підтримці, у турботі, у розраді в скорботі. Це сила, яка створює і будує, оновлює та очищує, любов до ближніх підводить нас до любові Божої. Це промінь Божественного світла, потік життя… Любіть одне одного!»

«Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне». Цього святкового дня у храмі було багато малюків, разом із батьками вони причастилися Святих Христових Тайн.

Настоятель Свято-Георгіївської церкви протоієрей Андрій Корнющенко привітав усіх зі святом і побажав щастя, добра та миру. Теплі слова поздоровлень батюшка адресував півчій Тетяні Мосійчук, яка 6-го травня відзначає свій день народження. Колись вона вперше прийшла до храму на престольне свято і з того часу не мислить своє життя без дому Божого. Протягом десяти років бердичівлянка співає на кліросі. «Наша родина постійно відчуває заступництво Святого великомученика Георгія Побідоносця», – говорить її мама, Валентина Костянтинівна. – Він завжди приходить на допомогу у випробуваннях. Святий Георгій – великий помічник усім, хто з вірою до нього звертається…»

Богослужіння завершилося помазанням святим єлеєм…

На подвір’ї людей чекала святкова трапеза, місцеві господарки порадували парафіян і гостей різними смаколиками… Празник закінчився, але теплі почуття надовго збережуться в серцях віруючих – до наступної весни, коли вони знову прийдуть на престольне свято...

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
 
 
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014