Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Як у Бердичеві зустріли свято Стрітення

Зранку 15-го лютого прихожани православних церков поспішають до храмів, як-от віряни до Свято-Миколаївського собору в Бердичеві. Адже в цей день відзначають Стрітення Господнє. Це одне з головних свят церковного року. Сьогодні згадують події, описані в Євангелії від Луки: зустріч немовляти Ісуса зі старцем Симеоном в Єрусалимському храмі на сороковий день після Різдва. Саме тоді батьки мали приносити у храм своїх первістків-хлопчиків для посвячення Богу.

За легендою, коли Діва Марія переступила поріг храму з немовлям на руках, назустріч їй вийшов старець Симеон. Він був одним з 72-х книжників, які у III столітті до н. е. перекладали Біблію з єврейської мови на грецьку. Під час роботи із книгою пророка Ісайї він дізнався, що Діва в утробі зачне Сина.

«Він узяв ножа і хотів витерти це слово «Діва» і накреслити слово «Жінка». Але раптово Ангел Божий зупинив його руку, і він почув слова від вісника небесного: «За те, що ти засумнівався у вірі, ти будеш жити до того часу, поки сам не побачиш Хреста Господнього», – розповідає настоятель собору.

У день Стрітення справдилося те, чого старець чекав довгі 360 років життя. Пророцтво виповнилося.

За своїм змістом це свято близьке до Богородичних і в давнину розглядалося як свято, присвячене Матері Божій. Тому службу правлять у блакитних ризах. А ще цього дня прийнято освячувати свічки.

«Символом теплоти, духовного завжди є свічка в церкві. Коли ми приносимо її як жертву Богові, то в першу чергу ми передаємо тепло свого серця, віск –піддатливий, і ми готові схилити свою голову перед законом», – говорить отець Віталій.

На Стрітення у церквах також освячують воду. У народі вважають, що після служби така вода і свічки мають особливу силу проти недоброго ока. Проте священики переконують: це не більше, ніж забобони. Головне – сила молитви. А ще Стрітення – це очікування весни.

«У народі кажуть, що Стрітення є святом зустрічі, але не людини з Богом, а по-народному – зими з весною, бо взимку душа наша охолоджується, застигає, як і серце стає твердим. А потім перші промені сонечка обігрівають нас», – каже протоієрей Віталій Бойков.

Цього дня священики радять у молитві звернутися до Бога, адже в душі кожного з нас так і відбувається те стрітення з ним.

«Хочу побажати Вам, щоб слова Христа-Спасителя, якими Він обіцяв усім нам бути всі дні до скінчення віку, стали запорукою того, щоб ми могли зустрічатися з Богом постійно протягом нашого земного життя і у вічності. Амінь», – вітає читачів сайту  «ЖИТОМИР.today» настоятель Свято-Миколаївського собору в Бердичеві.

http://zhitomir.today/news/society /yak_u_berdichevi_zustrili_svyato_stritennya_video-id18503.html

Автор: Юлія Сінєльнікова

Фото: Віталій Сінєльніков


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014