Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Велике Йорданське водосвяття у селі Скаківці

Там на річці на Йордані

Там Господь Христос хрестився

Дев’ятнадцятого січня, в день Богоявлення Господнього, у селі Скаківці у храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова та на місцевому озері настоятелем церкви ієреєм Євгеном Дзядухом було звершено Чин Великого освячення води.

Молитовна тиша панувала у старовинному храмі села Скаківки, людей зібрала святкова подія – велике свято Хрещення Господнього. До спільної молитви приєдналися віруючі з інших сіл. Настоятель церкви Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова ієрей Євген Дзядух звершив Велике освячення води. Після закінчення Богослужіння священик окропив усіх присутніх освяченою водою та привітав із празником Богоявлення: «Свято Хрещення Господнього дає нам добру нагоду подумати над своїм життям та вчинками. Свята Церква закликає нас словами Іоанна Хрестителя принести плоди гідного покаяння. Нехай Господь, Який Своїм Богоявленням просвітив людство, з’явиться в Божественній повноті у наших серцях! Нехай же благодать Божа спочиває на всіх вас!»

Священик нагадав, що водохрещенська вода – це святиня, яка має бути в домівці кожного православного християнина, і до неї потрібно ставитися з благоговінням. Її цілющу дію відчувають ті, хто споживає благодатну водицю з живою вірою та палкою молитвою, хто має щире бажання змінити своє життя, покаятися і спастися.

Ой на річці, на Йордані

За доброю традицією парафіяни та численні гості села, котрі приїхали звідусіль, із молитовними піснеспівами рушили Хресним ходом до місцевого озера. Не одна сотня людей прийшла на берег, усі були сповнені піднесених почуттів. Мешканець Скаківки Олександр Грицюк став одним із натхненників та організаторів святкування: заздалегідь подбав про влаштування «йордані» – хрестоподібної ополонки, яку старанно прикрасили ялинками та встановили поруч крижані хрести. Радість цієї події розділив сільський голова Борис Шлапак. Ієрей Євген Дзядух звершив Велике освячення води і окропив нею православний люд. Батюшка сердечно привітав усіх зі святом, побажавши здоров’я духовного й тілесного, любові одне до одного, миру та злагоди і Божого благословення.

Близько сотні сміливців омилися в освячених водах озера, серед них – люди різного віку: за плечима яких – прожиті роки, а також молоді дівчата й хлопці та діти. Зі студеної води виходили усміхнені і з чудовим настроєм. Люди запевняють: купання на Водохреще сприяє очищенню тіла та душі і дає заряд бадьорості на цілий рік – аж до наступного свята Богоявлення.

Усіх пригощали запашною юшкою, смачними варениками та гарячим чаєм.

Свято вийшло на славу, і люди запам’ятають його надовго.

Де є віра в Боже слово,

Де любов є до Вітчизни –

Всіх вода-Йордан оновить,

Всіх Йордан-вода очистить!

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014