Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Свято Хрещення Господнього зустріли у Бердичеві!

Велике свято Водохреща є дорогим і радісним для кожного православного християнина! Різдво Христове та Хрещення Господнє пов’язані між собою Святками і складають єдине, величне та спасенне торжество – празник Богоявлення. Святитель Прокл Константинопольський проповідував: «У попередньому святі Різдва Спасителя земля раділа, в сьогоднішнє свято Богоявлення море зело веселиться, оскільки через Йордан воно отримало благословення очищення…» Дев’ятнадцятого січня люди стікаються до храмів, щоб молитовно згадати свято Хрещення Господнього і через переживання й роздуми над його значенням в історії спасіння подумати про наші обітниці Богу.

Урочиста і радісна музика дзвонів скликала православний люд на Службу Божу до Свято-Миколаївського собору м. Бердичева. Після Божественної Літургії було звершено чин Великого освячення води…

«В Йордані хрестився Ти, Господи…»

Хрещення Господнє – свято великої сили Божої! «Явлення Христа народу» це і є Богоявлення. Люди зібралися в цей день разом зустрічати Господа. Святкове Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Лунав піднесений спів хору (регент – протоієрей Віктор Сватула) і проникав глибоко в серце: «Благословен грядый во Имя Господне, Бог Господь и явися нам…» Люди підносили молитви до Бога, дякуючи Йому за даровані милості. Схиливши голови, з благоговінням вбирали в себе слова Святого Євангелія від Матфея… З великою увагою слухали проповідь отця благочинного:

«Святий Іоанн Предтеча хрестив людей водою через покаяння, пророкуючи, що невдовзі прийде Той, Хто хреститиме Духом Святим. Побачивши Христа, Який скромно стояв у юрбі, ніким не помічений, Іоанн Хреститель стримував Його, говорячи: «Це мені треба хреститися від Тебе, і чи Ти приходиш до мене?» Господь відповів: «Облиш нині, бо так належить нам виконати всяку правду». В ту мить, як Ісус занурився в Йорданські води і коли звершилося це Святе Таїнство, небо розійшлося, і Святий Пророк Іоанн побачив Духа Божого, Котрий сходив, наче голуб, на Христа. І чутно було голос Бога Отця з неба: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління…» На Йордані була явлена Свята Трійця – Єдиний Бог у трьох Особах: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий, тому цей день має назву Богоявлення. Христос увійшов у каламутні води Йордану, омив гріхи людські і Своєю Божественністю освятив водне єство. Спаситель дарував людям можливість отримати благодать Духа Святого… Явився Ти, Христе Боже, і світ просвітив, слава Тобі».

Велика кількість парафіян із малими дітками у цей світлий день зі страхом Божим і трепетом душі приступили до Таїнства Святого Причастя… Після святкового Богослужіння було звершено Велике освячення води… Отець благочинний щедро окропив людей. Сяяли благодатні краплі на просвітлених обличчях, променіли радістю очі… «Молитва зійшла на людей, на цілющу водицю, – ділилася своїми почуттями Галина Архіпчук. – Благодать торкнулася наших сердець…»  

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав боголюбиву паству зі святом і закликав з благоговінням ставитися до однієї з головних святинь Православної Церкви – Великої Агіасми: «Господь щедро обдарував нас благодаттю. Несіть у свої домівки воду первозданної чистоти, нехай вона дарує сили духовні та тілесні, допомагає й зцілює!  Нехай же благодать Божа, яка дається нам через Хрещення Господнє, завжди перебуває з нами…»

Навколо Свято-Миколаївського собору зібралася сила-силенна народу, що прийшов помолитися і взяти благодатну водохресну воду. Віруючі вітали одне одного, сповнені добрих почуттів. Парафіянки Наталія Запорожець, Ірина Купріянюк та Надія Ковальчук зичать усім бердичівлянам та гостям міста «благодаті Божої, радості і любові до ближніх, миру та спокою в душах, родинах і нашій країні». Родина Терещуків вважає Хрещення Господнє, як і всі Різдвяні Святки, сімейним святом і після Служби Божої проводить цей день у затишному колі рідних та близьких – так повелося з дитинства, говорять дорослі: «Наша бабуся Юзефа навчила».

Хресним ходом на Йордан...

У день Хрещення Господнього священнослужителі Свято-Миколаївського собору і віруючі пройшли Хресним ходом до річки Гнилоп’ять. Дорогою до процесії приєднувалися жителі Бердичева. Заздалегідь на водоймі під крижаною шубою була облаштована водохресна ополонка. Як завжди, на березі можна було побачити чимало мешканців міста. За доброю традицією вони зібралися цілими родинами: з дітьми та онуками. Розділити радість святкування прийшли представники міської влади: заступники Бердичівського міського голови Василя Мазура Сергій Онофрійчук і Валентина Адаменко та начальник відділу культури Валентина Кузьменко. Для забезпечення безпеки купання були присутні команда Бердичівської МКПРС на воді на чолі з начальником Олександром Ковальчуком та представники всіх відповідних служб: швидкої медичної допомоги, пожежної частини і МКАРС. Військові з 226-го окремого автомобільного батальону під керівництвом старшого сержанта Валерія Боряка розташували намет для переодягання бажаючих скупатися. Службовці з в/ч А2927 подбали й про гарячий чай.

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив Велике освячення води… Під молитовний спів священик тричі занурив у холодну воду сяючий золотом хрест, просячи Божого благословення. І Дух Святий зійшов на неї, як колись сходив на Христа... Вітаючи усіх зі святом, отець благочинний окропив людей і благословив на традиційне водохресне купання.

Після спільної молитви віруючі омилися святою водою з вірою в те, що вона володіє чудодійною силою. Раділи люди, здавалося, що перейнялася особливим настроєм природа: стояв легкий мороз, розпушились вкриті інеєм гілки дерев, під ногами хрустів сніжок – на землю зійшла благодать Господня!

Купання в освяченій воді – багаторічна традиція цього січневого дня, чимало людей вирішили зануритися в ополонку. Серед охочих  зробити Богоявленське триразове омивання – Ольга Антонюк. «Родина наша – спортивна, – говорить Микола Паламарчук, батько жінки. – Готується до такого кроку й онук Андрій. Хоче спробувати у наступному році. З купелі люди виходять оновленими…»

Разом із водохресною водою віруючі понесли в оселі іскорки того світла, яким Христос просвіщає світ...

Святий праведний Іоанн Кронштадтський писав: «Хрещення встановлено Богом у Церкві для спасіння людського роду, і воно необхідне для кожного віруючого як двері до Царства Божого...» Будемо ж усім серцем цінувати дар хрещення!

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014