Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

У день потрійного свята у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева звершено Божественну Літургію

Чотирнадцяте січня відзначене трьома празниками: святом Обрізання Господнього, днем пам’яті святителя Василія Великого і першим днем Нового року за старим стилем, які тісно пов’язані між собою. Зранку православні м. Бердичева зібралися у Свято-Миколаївському соборі на Божественну Літургію.

Тринадцяте січня –день преподобної Меланії Римлянині. У навечір'я Нового року у храмах звершують урочисті Богослужіння на закінчення Старого року. Люди дякують Господу за отримані ласки і просять благословення на час прийдешній. Тринадцятого січня в Україні святкують і Щедрий Вечір. І звучать життєрадісні щедрівки, господарів вітають, бажаючи щастя, добра та здоров’я на майбутнє… Наступного дня вранці прийнято засівати зерном оселі…

Божественна Літургія у головному храмі благочиння

Чотирнадцятого січня люди зійшлися до Свято-Миколаївського собору на Божественну Літургію Василія Великого, написану самим святителем, яку звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков. Святковий, піднесений настрій, урочиста благоговійна тиша, неперевершений спів хору (регент протоієрей Віктор Сватула)… Читання Святого Євангелія від Луки, молитовно схилені голови... Ось лунають щедрівки, сповнюючи серця новими надіями та духовними силами… Таїнство Святого Причастя, благодатне залучення душі до вічного життя… До прийняття Тіла і Крові Христових приступають діти з батьками… На серці –радість, а в душі – мир… И шириться храмом зворушливий спів: «Дай Бог діждати року нового, ми ще повернем до дому цього…»

Богослужіння завершується молебнем на новоліття. Люди дякують Господу за щедроти і просять благословити «вінець наступаючого літа». У соборі лунає багатоголосе многоліття…

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков вітає віруючих зі святом, що поєднує три празника. На восьмий день від народження Господь наш Ісус Христос відповідно до Старозавітного закону прийняв Обрізання – прообраз Хрещення. Були пролиті краплі Найсвятішої Крові Господньої за гріхи людські…

Цього ж дня, 14-го січня, ми вшановуємо пам’ять святителя Василія Великого, який залишив по собі величезний духовний спадок, пізнавши різні науки і найголовнішу – істину Божу. Ми згадуємо святителя Божого, великого богослова і вченого, палкого захисника православної віри і невтомного пастиря Церкви Христової.

Святкову радість посилює і зустріч першого дня Нового року за старим стилем. Парафіяни та гості міста слухають натхненну проповідь отця настоятеля: «Ми сьогодні проходимо рубіж духовного життя, залишаємо позаду минулі дні. І це важливо для нашої богоугодної думки: ми оцінюємо час, який минув, думаючи про майбутнє. Ми – насельники цієї землі, і кожний рік наближає нас до вічності. Поріг, який ми перейшли, є моментом осмислення того, які духовні події відбулися, які християнські вчинки ми здійснили… Минулий рік був пов’язаний із потрясіннями, випробуваннями та кровопролиттям. Ми живемо надією на Бога, ми молитвою підносимо свій розум до Господа і просимо, щоб життя наше проходило в мирі і любові до Бога та ближніх. Ми починаємо писати нові сторінки добрих справ. Нехай світла Різдвяна радість супроводжує вас протягом усього року!»

На завершення отець Віталій засіяв усіх пшеницею, сердечно побажавши доброго, щедрого і мирного року.

З радістю зустріли віруючі три свята, славлячи Народженого Господа нашого Ісуса Христа, вітаючи день прийдешній і вплітаючи щирі слова у віночок теплих поздоровлень:  

Євгенія Мусевич: «Усього найкращого – всім людям! Нехай буде мир на землі, не гинуть наші діти, не ллються сльози батьків, а квітнуть радість та щастя».

Олександра Вахніцька: «Бажаю благополуччя, сил духовних і тілесних та успіхів. І нехай душі осяває молитва, а в серці завжди буде Бог!»

Наталія Шуть та її донечка Даша: «Зичимо здоров’я, миру і світлих почуттів. Божого всім благословення!»

Прислухаємося до поради святителя Василя Великого: «Чи хочеш упевнитися в майбутньому? Виконуй запропоноване Євангельським Законом і очікуй насолоди благами».

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
 
   
   
   
   
   
 

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014