Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

На Різдво Христове Бердичевом пройшов Хресний хід

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, 8-го січня 2017-го року було звершено Хресний хід вулицями Бердичева.

Бог Господь Христос Немовлям, повитим пеленами в яслах, з’явився у світ. І Діва Марія схилилася над Ним... Пресвята Мати, яка послужила «велией благочестя тайне», в цю мить пізнала всю висоту радості, тому що Бог явився людям у плоті. І Вона одна трепетно відчула всю глибину горя Хресного шляху, на який ступала з Немовлям на руках...

Восьмого січня, у день вшанування Матері Божої, Непорочної Діви Марії, Яка послужила Таємниці втілення Сина Божого, клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Зіновій Ромах звершив Божественну Літургію. Хор храму (регент – протоієрей Віктор Сватула) піднесено і натхненно славив Різдво Христове. За Богослужінням молилися бердичівляни та гості міста. Собор був заповнений парафіянами, панував святковий піднесений настрій, віруючих об’єднала велика подія – Народження Богонемовляти Христа. Всі у храмі відчували Божу присутність і ту радість благодаті та любові, що подарувало нам пришестя Спасителя світу. Храм єдиними устами і єдиним серцем співав хвалу Тій, Яка стала Матір’ю Предвічного Бога.

Після Богослужіння було звершено Хресний хід з іконою Матері Божої Бердичівської від Свято-Миколаївського собору вулицями міста. Урочисту процесію очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. Різдвяний молебень розпочався у головному храмі благочиння і продовжився біля пам’ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового. Попри мороз і сніжну завірюху люди йшли Хресним ходом із молитвою на устах і вірою в серцях:

Матушка Олена Натальчук, регент кліросу Свято-Миколаївського собору: «Нас усіх веде Різдвяна зірка».

Тетяна Деречей, півча: «Ангели в небі Господа славлять, а ми – на землі…»

Валентина Козачук, півча: «Землю покрив сніг – Господня риза, він падає, як милість Божа. Різдво Христове осяяло нас великою духовною радістю…»

Валентина Золотухіна, півча: «Ми радіємо серцем і душею Народженню Господа нашого Ісуса Христа».

Танцювали навколо сніжинки, підхоплені вітром, і злітали у височінь слова колядок:

Нова радість стала,

Яка не бувала:

Над вертепом звізда ясна

Світу засіяла…

Коли когось по-справжньому любиш, то найкращим доказом цього є справи й дії, поєднані з молитвою. Мешканці Бердичівщини Хресним ходом із піснеспівами повернулися до Свято-Миколаївського собору. «Христос народився!» – лунало під склепінням храму, а у відповідь радісно звучало: «Славімо Його!»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав віруючих зі святом: «Нехай Різдво Христове зігріє вас добром і любов’ю! Нехай щастя й спокій оселяться в кожній домівці, нехай Господь благословить нашу землю миром!»

Ангельські сили і рід людський прославляють Господа, і Його любов не має меж. Напевно, тому Різдво Христове в народі називають Зимовою Пасхою.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
   
   
   
   
   
   
   
 
 
   
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014