Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Соборна Божественна Літургія у Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева

У неділю, 25-го грудня, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева було звершено соборну Божественну Літургію. Віруючі і духовенство благочиння підносили молитву за мир та спокій в Україні.

Історію країни пишуть історики, а храму з Божої ласки – звичайні люди…

Свято-Троїцька парафія в Бердичеві була заснована в середині ХVІІІ століття. Історія храму починається у часи правління власника міста – князя Миколая Радзивілла. Як пишуть дослідники, перша, тоді дерев'яна Троїцька церква, була закладена в 1721-1746 рр., а її будівництво закінчено в 1759-му році. В 1834-1836 рр. протоієрей Сільвейстер Липський на місці, визначеному затвердженим першим генеральним планом містечка Бердичева 1825-го року, будує кам’яний, хрестово-купольний із дзвіницею храм. Зведений у стилі класицизму, він поєднав у собі величні зразки монументальної античної архітектури.

У часи радянської влади церква зазнала значних руйнувань та пошкоджень і була закрита. Храм також пережив смугу тяжких випробувань 30-х років. Свято-Троїцька парафія відновила свою діяльність лише у 40-х, у період німецької окупації, а остаточно – після звільнення Бердичева від фашистських загарбників улітку 1944-го року, і храм було передано релігійній громаді. П’ятого серпня 1945-го, в день вшанування ікони Божої Матері Почаївської, у Свято-Троїцькій церкві була відслужена перша Божественна Літургія. З цього часу храм відкритий для Богослужінь.

З 1975-го до 1987-го парафію очолював протоієрей Стефан Артемчук.

З 1987-го року року настоятелем Свято-Троїцького храму є протоієрей Михаїл Гоюк. Протягом його пастирського служіння згуртувалася й зміцніла парафія, ще більше покращився внутрішній і зовнішній вигляд храму, де все дихає спокоєм, красою й благодаттю. Ремонтно-реставраційні роботи продовжуються…

Здалеку сяють на сонці нові куполи церкви. Відходять і приходять покоління, але протягом багатьох десятиліть храм з непохитною силою притягує до себе християнські душі.

«Мир залишаю вам, мир Мій даю вам...»

Двадцять п’ятого грудня, коли Православна Церква урочисто вшановує Святителя Спиридона Тримифунтського, Божественну Літургію у Свято-Троїцькому храмі очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, йому співслужили настоятель церкви – протоієрей Михаїл Гоюк та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. Велично і піднесено лунав спів хору на чолі з регентом – матушкою Марією Гоюк: «Господи, помилуй…» Віруючі підносили свої молитви до Бога, просячи благословити Україну та її народ мирним небом і миром у кожному серці… Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до парафіян словами проповіді, поринувши спогадами в історію, описану на сторінках Євангелія від Святого Луки: «У цей святий день, у 27-у Неділю після П’ятидесятниці, ми згадуємо коротку, але глибоку за змістом притчу. Одна людина покликала на багату вечерю гостей, заздалегідь сповістивши їх. Настав цей день, але з різних причин вони відмовилися прийти на трапезу. Господар наказав слугам скликати жебраків та хворих із міських вулиць і площ. Раби все виконали, але залишилися вільні місця. І пан велів привести всіх, кого зустрінуть дорогою: обділених увагою та знехтуваних, щоб будинок наповнився гостями. І сказав Господь устами людини: «Ніхто з отих запрошених не покуштує моєї вечері». В чому ж зміст цієї притчі? Трапеза – це Євхаристія. Сам Христос прийшов у подобі людини: він кликав на вечерю, розділяв її з грішниками, не гребував тими, хто зневажав Його, йшов до всіх… Звані не прийняли Христа, вони не думали про Небо, відмовилися зустріти Месію, гнали Його, Він заважав утіхам спокійного та ситого життя. Ці люди знаходили виправдання своїм вчинкам… Увійти в єдність із Богом ми можемо лише своєю присутністю на Божественній вечері. Кожну хвилину нашого життя звучить заклик Божий: «Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені…» Господь кличе нас до великої трапези Любові…»

За Божественною Літургією чимало віруючих прийняли Святі Тайни Христові. Чимало батьків були з дітками… Тетяна Січенко постійно приводить свою маленьку донечку Даринку до Святого Причастя. Цього дня, як завжди, дівчинка прийшла до храму разом із хрещеною мамою Зінаїдою Рощенюк.  

Отець благочинний привітав парафіян і закликав єднатися у невпинній молитві за мир, кріпити віру, заповідану предками, і передавати її своїм нащадкам…

Парафіяльні збори: обрання нової церковної ради

З благословення Священноначалля після Богослужіння благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков провів звітно-виборні парафіяльні збори. Було підведено риску минулому року і затверджено новий склад церковної ради на чолі з настоятелем Свято-Троїцького храму протоієреєм Михаїлом Гоюком: старостою обрано Василя Івановича Томчука, скарбником – Надію Станіславівну Пильську, головою й членами ревізійної комісії – Зою Олексіївну Тимохіну, Андрія Федоровича Юрусова та Антоніну Анатоліївну Герун. Активу побажали сил духовних і тілесних у несенні своїх обов’язків, взаєморозуміння та злагоди.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
 
   
 

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014