Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Соборна Божественна Літургія у день Святої великомучениці Варвари у Свято-Петропавлівському храмі с. Реї

У день Святої великомучениці Варвари у Свято-Петропавлівському храмі села Реї було звершено соборну Божественну Літургію. Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков.

Понад два десятиліття до Свято-Петропавлівського храму Реї стікаються православні мешканці села. Він розташований у пристосованому приміщенні, де колись був магазин, а згодом – швейна майстерня. Будівлю ремонтували всім селом, розповідає церковний скарбник Валентина Андрушко: «Люди давно мріяли про храм, адже в Реї не було церкви. Чимало попрацювали, аби навести лад і сторити затишок. Храм був відкритий 28-го листопада 1993-го…»

Протягом 20-и років настоятелем Свято-Петропавлівської церкви був ієрей Олександр Подзюбанчук (упокоївся у Господові у 2016-му р.). Чимало любові і турботи віддав священик храму, чимало зробив для згуртування православної громади. У 2013-му році парафію очолив ієрей Євген Дзядух. Завдяки його старанням та праці прихожан розпочалися роботи зі зведення нового п’ятикупольного хрестоподібного храму. Одинадцятого листопада 2015-го року було звершено освячення Хреста на місці будівництва майбутньої Свято-Петропавлівської церкви. Віруючі чекають того благословенного дня, коли Божою Милістю і зусиллями небайдужих людей постане новий храм.

Свята Великомученице Варваро, моли Бога за нас…

Божественну Літургію у Свято-Петропавлівському храмі звершив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля церкви ієрея Євгена Дзядуха, настоятеля Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрея Михаїла Худякова та клірика Свято-Миколаївського собору протодиякона Віталія Кльона.

Як згадують парафіяни, колись у храмі починали співати бабусі з особливо гарними голосами, вони встигли передати секрети своєї майстерності теперішнім півчим кліросу. Сімнадцятого грудня у невеликій церкві лунав їх злагоджений і натхненний спів: «Варвару Святу вшануймо, бо сітки ворожі вона розірвала і, як пташка, визволилася вона з них за допомогою Христа, Великомучениця преславна…»

Отець благочинний привітав усіх зі святом, нагадавши про житіє та страдницькі подвиги Святої великомучениці Варвари, дівчини неземної краси, дочки язичника Діоскора, яка запалала любов’ю до Христа й дала обітницю присвятити себе Господу. Озвірілий від люті батько піддав юну Варвару тортурам і мукам і привів на суд правителю Мартіану. Але й там вона продовжувала прославляти Ісуса Христа. Розгніваний володар звелів бити воловими жилами оголене тіло цнотливої та чистої діви, терти її рани гострими черепками, але вона терпіла всі тяжкі страждання заради Господа. Ні знущання, ні в’язниця не зломили віру Святої Варвари… Бачачи її мужність і непохитність, одна з дів, Іуліанія, перед усіма засвідчила, що і вона є християнка. Мучитель наказав відсікти обом голови. Катом Святої Варвари став жорстокий батько… Святі душі дів відійшли до Христа…

Затамувавши подих, віруючі слухали проповідь благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова: «Свята великомучениця Варвара віддала свій дух Господу, а натомість отримала від Нього великий дар: щоб кожна людина, яка закликатиме її ім'я в своїх молитвах, була би позбавлена раптової смерті. Вшановуючи Святих мучеників, кожен із нас повинен не тільки переноситися подумки в давні часи, а й усвідомити, що шлях християнина – це дорога випробувань. У будь-які часи Церква несе світло, істину і любов туди, де тьма, неправда й роз'єднання... Любіть Господа, зміцнюйте віру Христову, моліться за мир та єдність у нашій країні».

На іконах Свята великомучениця Варвара зображується з Чашею. Їй моляться про те, щоб не втратити Святого Причастя перед смертю. Є переказ, що Свята сама причащає тих, хто сподобився кончини в день її пам'яті...

Прагнучи здобути милість і благодать Святої Варвари, віруючі причастилися на Божественній Літургії...

Спілкування парафіян на звітно-виборних зборах

Після Богослужіння благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков провів звітно-виборні збори. Обговоривши справи на парафії та нагальні питання церковного життя, віруючі обрали нову раду на чолі з настоятелем Свято-Петропавлівського храму ієреєм Євгеном Дзядухом, подякувавши священику за щиру турботу про паству й благоустрій церкви і старанні труди з будівництва нового храму. Його помічником залишилася дбайлива та діяльна Валентина Михайлівна Купчин – староста, яка в усьому допомагає настоятелю. До активу також увійшли скарбник – Валентина Володимирівна Андрушко та голова і члени ревізійної комісії: Наталія Георгіївна Корнієцька, Раїса Хомівна Цикал і Людмила Антонівна Трохімчук. Голова зібрання побажав усім парафіянам берегти віру батьківську, творити невпинну молитву за мир і гідно слідувати шляхом посту, щоб із чистим серцем зустріти свято Різдва Христового.  

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
 
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014