Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Православні віруючі села Половецького молилися за мир

У святковий день 13-го грудня, коли Православна Церква вшановує Святого Апостола Андрія Первозванного, у селі Половецькому було звершено соборний молебень за мир.

З любов'ю і повагою до минулого та сучасного, з вірою в серці…

Невеликий ошатний Спасо-Преображенський храм с. Половецького милує око своєю доглянутістю та охайністю. Його прихожани люблять сільську церкву і піклуються про її оздоблення та благоустрій. Старожили охоче розповідають про історію попереднього храму на честь Святої Трійці. «Стара церква стояла на горбочку. У 60-х роках минулого століття за наказом влади її зруйнували: за допомогою трактора приміщення розвалили, зняли дзвони, а церковне начиння люди розібрали», – ділиться відомостями парафіянка Галина Барановська. Деякі ікони вдалося зберегти, і нині вони знаходяться в теперішньому Свято-Преображенському храмі. На той час, розповідають мешканці села, вік давньої церкви обчислювався не однією сотнею років. Половецьке було засноване в 1600-му р., а «станом на 1885-й рік у колишньому власницькому селі Солотвинської волості Житомирського повіту Волинської губернії мешкало 438 осіб, було 64 дворових господарства, існувала православна церква», як пишуть дослідники.

З часом релігійна громада Половецького домоглася, аби в приміщенні сільської установи, де раніше по черзі були різні заклади: медпункт, контора, гуртожиток і дитячий садок – розмістилася теперішня, Спасо-Преображенська церква. І з 2002-го року в ній стали звершуватися Богослужіння. Спочатку парафію окормляв отець Костянтин Паразінський, а згодом, у тому ж році, настоятелем став протоієрей Іоанн Попадич. «Всі ми однією родиною разом із батюшкою трудилися, аби зробити наш храм гарним», – говорить прихожанка Марія Длугаш. І він, дійсно, став для віруючих другою домівкою, куди приходять із вірою та щирою молитвою, з усіма радощами й печалями… .

Молитва з миром у серці

Тринадцятого грудня парафіяни Спасо-Преображенського храму тепло й гостинно зустріли благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова, який закликав усіх до посиленої молитви за мир: «Блаженні миротворці: бо вони синами Божими назвуться», – сказав Господь. Від нас із вами залежить усе – від миру в душах наших. Виконуйте Заповіді Божі: «Любіть Господа і ближнього свого». Отець благочинний звершив молебень у співслужінні настоятеля церкви протоієрея Іоанна Попадича та клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякона Віталія Кльона. Після молитовного спілкування парафіяни розпочали загальні звітно-виборні збори. Віруючі ділилися думками про церковні справи і дякували своєму батюшці за мудрі настанови, за вміння згуртувати громаду та прислухатися до думки кожного. Згодом було обрано новий актив на чолі з настоятелем Спасо-Преображенського храму протоієреєм Іоанном Попадичем. До складу ради увійшли староста – Галина Степанівна Вітковська, скарбник – Марія Людвігівна Длугаш та голова і члени ревізійної комісії: Ядвіга Володимирівна Байдик та Галина Олексіївна Пацевич і Василь Іванович Чернюк.

Наприкінці зібрання благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков побажав парафіянам «берегти віру батьківську, передавати її нащадкам, не забувати своє духовне коріння і невпинно молитися за мир в Україні».

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014