Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Свято-Михайлівська церква села Малосілки відзначила престольний празник

У Малосілку пришло велике свято! Малу Пасху відзначив Свято-Михайлівський храм села. Божественну Літургію звершив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. Йому співслужили настоятель Свято-Георгіївського храму м. Бердичева протоієрей Андрій Корнющенко, настоятель Свято-Михайлівської церкви с. Малосілки ієрей Геннадій Сагайдак та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон.

Справи давно минулих днів: історія далека і близька…

Свято-Михайлівський храм с. Малосілки має старовинну, насичену світлими і трагічними подіями історію, оповиту численними легендами. Церква була зведена у 19-му столітті в центральній частині села. В 30-х роках, у пору радянського безбожжя, храм зруйнували. Залишки приміщення використали при будівництві сільського клубу. Деякі старожили стверджують, що під час гонінь давня церква пішла під воду. Антоніні, уродженці Малосілки, цю історію переказувала бабуся. Марта Самотес також чула від дідів-прадідів про сільський храм, що колись стояв в оточенні садів на березі озера, а потім зник у його глибинах. І нібито в дні великих свят люди чули з-під води приглушений спів. Так чи інакше, питання залишається спірним… Всупереч усім випробуванням жителі зберегли віру православну і в 90-х роках із великою радістю зустріли звістку про повернення храму. З перших днів тут славлять Господа співом на кліросі Надія Яківна Деревіцька, Станіслава Василівна Коновальчук, Марта Федорівна Самотес, Марія Григорівна Польова, Ольга Павлівна Осадчук та Любов Марківна Каченюк на чолі зі старостою Євгенією Яківною Дубовою. «У нашій церкві є давні ікони, під шарами фарби збереглися колишні розписи. Ми любимо свій храм і, як можемо, дбаємо про його красу», розповіли парафіянки.

«Радуйся, Михаїле, великий Архістратиже, з усіма Небесними Силами...»

Розділити радість спільного святкування до Малосілки прибули віруючі парафій м. Бердичева та сіл Мирославки, Скраглівки, Демчина і П’ятки (Чуднівський район). Божественну Літургію звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков у співслужінні духовенства благочиння. Радував і надихав піднесеним співом церковний хор: «Небесних воїнств Архістратиже, молимо тебе повсякчас ми, недостойні, щоб твоїми молитвами охороняв i покровою духовної твоєї слави захищав нас…»  

Отець благочинний звернувся до всіх зі словами проповідді, нагадавши про початок Створення світу Богом: «Небо – ангельський світ, безтілесний. Людина – вінець Божого творіння. Ангели – духовні, досконалі творіння. Це Божі вісники, служителі і помічники Творця. Їх нерідко зображують із крилами. Подібно птахам, вони за волею Божою можуть з’являтися в будь-якому місці. Вони дані нам задля спасіння, їх головна місія – служити і допомагати людям, доносити Божі послання. Найсильніший із них – Архангел Люцифер – захотів стати Богом і покликав за собою ту частину ангельського світу, яка відійшла від Творця… Денниця, ім’я якого – Сатана, впав у гордість і повстав проти Бога. Архістратиг Михаїл скинув із неба темні сили… З давніх часів він прославлений своїми чудесами. Його ім’я означає «Ніхто як Бог!». Цими словами Архістратиг Михаїл показав, що визнає тільки Єдиного Бога, Творця і Володаря усього Всесвіту. Ангели на небесах і весь рід людський на землі святкують Собор Архістратига Михаїла. І храм у вашому селі носить його ім’я. До нього ми сьогодні звертаємося: «Святий Архістратиже Михаїле з усіма Небесними силами, моли Бога за нас!»

Зворушливо, тихо і неквапливо линула храмом «Херувимська пісня», палали свічки, пахло ладаном, стояла дивовижна тиша…

Чимало парафіян причастилися Святих Христових Таїн…

Після Божественної Літургії духовенство і віруючі звершили молебень із Хресним ходом, тричі обійшовши храм. Читання Євангелія, молитовний спів та окроплення святою водою… Під ногами – пожовкле листя й білий сніг, на кущах шипшини – полум’я червоних ягід… Холодне повітря торкалося облич, а на душі було тепло та ясно… «Многая літа!» – звучало в кожному серці.

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святом і подякував за спільну молитву і побажав, щоб небесний покровитель храму Архістратиг Божий Михаїл оберігав село та його мешканців. Настоятель Свято-Михайлівської церкви ієрей Геннадій Сагайдак у свою чергу подякував отцю благочинному, духовенству і віруючим за розділену духовну радість: «Сьогодні у соборній молитві об’єдналися жителі багатьох сіл. Нехай святий великий Архістратиг Михаїл і все небесне воїнство покривають нас своїми невидимими крилами».

Богослужіння завершилось єлеопомазанням усіх парафіян та гостей.

Звітно-виборні збори церковної ради

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, після Богослужіння відбулися звітно-виборні збори Свято-Михайлівської парафії під головуванням благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова. У новому складі церковної ради, котру очолює настоятель храму ієрей Геннадій Сагайдак, Євгенія Яківна Дубова – староста з багаторічним досвідом, Антоніна Миколаївна Демедюк – скарбник, Ольга Павлівна Осадчук – голова ревізійної комісії, до якої також обрали Марію Григорівну Польову і Станіславу Василівну Коновальчук. Отець благочинний побажав їм гідно виконувати свої обов’язки й трудитися на благо Церкви та парафії.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


 

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014