Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Пройшли звітно-виборні збори Свято-Іоанно-Богословської парафії села Гардишівки

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, 19-го листопада пройшли звітно-виборні збори парафії Свято-Іоанно-Богословського храму с. Гардишівки під головуванням благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова.

З молитвою за мир в Україні за Божественною Літургією

Суботньої пори зранку до храму Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова в селі Гардишівці зійшлися віруючі. Парафіяни та настоятель церкви протоієрей Ярослав Ігнатюк зустрічали духовенство благочиння на чолі з благочинним Бердичівського округу протоієреєм Віталієм Бойковим. У невеликому храмі, історія якого сягає 18-го століття, – затишно й благодатно. «Перша церква в селі Гардишівці з’явилася ще у 18-му столітті. Вона стояла на горбочку біля річки», – розповіли прихожанки з роду Столярів: Леоніда Миколаївна та її невістка Леоніда Михайлівна. Старша жінка народилася в Гардишівці, вона пам’ятає, як ходила з бабусею на Богослужіння до старенької церкви, як готувалися люди до престольного празника в день Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. «Після революції 1917-го року храм закрили, у приміщенні зробили склад. Церква була дуже пошкоджена під час Великої Вітчизняної війни, і її розібрали... А в 1998-му в Гардишівці створили релігійну громаду, їй передали у користування приміщення колишньої колгоспної контори. Дякуючи нашому настоятелю протоієреєю Ярославу Ігнатюку і тодішньому церковному старості Григорію Ігнатюку в цьому ж році там розташувався Свято-Іоанно-Богословський храм», – додала церковний староста Лариса Храпейчук. До Жовтневої революції село мало назву Гарнишівка, за однією з версій дослідників, – від слова «гарний». А жителі тут хороші й душевні, православні віруючі люблять і бережуть свій храм, в якому збереглися старовинні святині, обрамлені вишитими рушниками. У роки безбожної влади люди врятували ікони від знищення та сховали, а наприкінці минулого століття нащадки дідів і прадідів повернули їх до церкви.   

У суботу, 19-го листопада, Божественну Літургію в храмі звершив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля Свято-Іоанно- Богословської церкви с. Гардишівки протоієрея Ярослава Ігнатюка та клірика Свято-Миколаївського собору протодиякона Віталія Кльона. Окрасою Богослужіння став благозвучний і мелодійний спів церковних півчих (регент-псаломщиця – Лариса Храпейчук). Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святою суботою: «Для Бога кожний день – це той час, який не визначається добовими вимірами. Господь – вище часу, Господь – нескінченний. У Бога всі дні однакові. Сьогодні ви почули, які істини відкриває Нагірна проповідь Христа Спасителя. Ми дякуємо Господу за все, що Він нам дає. Наш народ пережив чимало скорбот у своїй історії і нині він зазнає тяжких випробувань. Але Господь каже: «Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені…» Бог кожного почує і не залишить у стражданнях… Ми маємо нести смиренно свій хрест і дякувати Господу за все, знаходити час для молитов. Господь говорить: «Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, і все це вам додасться…» Ми сьогодні молимося за злагоду і спокій у нашій країні, за припинення розбрату та ворожнечі. Нехай на українській землі утвердиться мир, заповіданий нам Христом. Творіть мир у душі, родині і державі».

Звітно-виборні збори Свято-Іоанно-Богословській парафії села Гардишівки

Після завершення Богослужіння з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського,  благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков очолив звітно-виборні збори Свято-Іоанно-Богословській парафії, на початку засідання привітав присутніх та нагадав, що 28-го листопада починається Різдвяний піст, побажавши гідно пройти його шлях. Отець благочинний звернувся до прихожан: «Звітно-виборні збори проходять щороку, згідно зі Статутом Церкви. Ми сьогодні зібралися однією духовною родиною, щоб обрати церковно-парафіяльну раду, яка опікується справами приходу». Настоятель церкви протоієрей Ярослав Ігнатюк коротко розповів про діяльність парафії у 2016-му році і подякував старості храму та членам церковної ради за працю на благо Церкви і приходу.

Відбулися вибори нового складу парафіяльної ради, яку очолює настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму протоієрей Ярослав Ігнатюк. Церковним старостою залишилася Лариса Вікторівна Храпейчук – людина відповідальна і старанна, скарбником – Галина Михайлівна Іщук. Любов Миколаївну Іщук обрано головою ревізійної комісії, до її складу ввели Оксану Миколаївну Поліщук та Наталію Леонідівну Терещук. Всі вони користуються повагою односельців.

Отець благочинний порадив новообраній раді кожні три місяці зустрічатися на робочих зібраннях для обговорення і вирішення нагальних проблем життя парафії та побажав Божої допомоги в несенні своїх обов'язків протягом наступного періоду, подальшого згуртування навколо Церкви, духовного єднання і зміцнення віри батьківської.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   

                                                                                                                                       

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014