Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

У селі Великих Низгірцях відзначили престольний празник храму Святої великомучениці Параскеви

Десятого листопада у селі Великих Низгірцях відзначили престольний празник храму Святої великомучениці Параскеви. Духовну радість святкування з парафіянами розділили священство та віруючі Бердичівського благочиння. Зранку до церкви з понад сторічною історією зійшлися місцеві мешканці, приїхали й гості з Бердичева та навколишніх сіл.

Гортаючи сторінки історії…

Старожили села розповідають, що історія храму Святої великомучениці Параскеви сягає початку 20-го  століття. Якщо підійти до його зовнішніх стін зліва, то на кам’яному фундаменті можна побачити викарбувані слова: «Сія церковь основана въ 1911 г. 18 июня…» Настоятель храму протоієрей Анатолій Бочковський, який служить у Великих Низгірцях ось уже 25 років, розповів: «Перший камінь в основу церкви заклав священик Никанор Кохановський. Псаломщиком тоді був Петро Ревенко». Гортаючи сторінки історії Свято-Параскевського храму, сповненої різних подій: світлих і трагічних, – розумієш, що вона пов’язана з долею народу й країни. Збудована у 1911-му році,  церква зазнала різних випробувань та поневірянь: у роки безбожної влади її двічі закривали, познімали куполи, а приміщення використовували як сільський клуб. Але настав час, і храм знову відродився для молитви, на початку 90-х років минулого століття тут зазвучало слово Боже… Прихожани люблять свій старовинний храм і свято бережуть спогади про його історію. Кажуть, що дерев’яну церкву колись звели без жодного цвяха... Ніна Білик приїхала з Бердичева на свою малу батьківщину, жінка згадує, як маленькою дівчинкою разом із бабусею ходила на Богослужіння: «Мене виховували в православній вірі. У церковному хорі колись співала моя мама Ольга Білик. Тут у 1993-му році вінчалася моя дочка… Щороку намагаюся побувати на престольному святі». Галина Шахрайчук уперше в храмі Святої великомучениці Параскеви: «Багато чула про цю церкву, і ось нарешті побачила її на власні очі, перейнялася благодатною атмосферою. Тут стільки старовинних ікон, які випромінюють тепло й світло…»  

Радуйся, Параскево, невісто Христова всехвальна…

Осіннього ранку жителі села Великі Низгірці зібралися на престольне свято свого храму. Посходилися старенькі мешканці, молодь, батьки з дітками і матері з немовлятами на руках. Родина Мостових: від малого до великого –  також прийшла на Богослужіння. Анна, студентка музичного училища, приїхала з Житомира, щоб розділити радість святкування. «Сьогодні ми всі вшановуємо Святу великомученицю Параскеву: мої односельці, мама – Олена Мостова, три братика і маленька сестричка та бабуся Галина, яка здавна допомагає прибирати й прикрашати наш храм», – говорить дівчина.

Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, йому співслужили настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик), настоятель церкви Святої великомучениці Параскеви протоієрей Анатолій Бочковський, настоятель Свято-Покровського храму с. Никонівки протоієрей Іоанн Попадич та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. Святкове Богослужіння прикрасив злагоджений та мелодійний спів церковного хору на чолі з Юлією Юрчук: «Премудра і всехвальна мучениця Параскева, мужність чоловічу придбавши, а неміч жіночу відкинувши, диявола перемогла і мучителя посоромила, виголошуючи і закликаючи: прийдіть, порубайте мечем моє тіло і вогнем спаліть, а я, радіючи, йду до Христа, Жениха мого…» До спільної молитви приєдналися заступник голови Бердичівської районної ради Олена Рудик, депутат районної ради, начальник відділу організаційного забезпечення та діяльності ради Віктор Лащук і директор Бердичівського вищого професійно-технічного училища, розташованого на території Великонизгірецької сільської ради, Тетяна Поліщук.

У храмі лунали слова проповіді благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова, який згадував життя діви Параскеви, котру нарекли на честь П’ятниці – дня хресних страждань Господніх: «Рано осиротівши, Параскева прийняла обітницю дівоцтва і всі помисли й сподівання свої присвятила служінню Небесному Нареченому – Господу нашому Ісусу Христу, невпинно проповідуючи Євангеліє. І багатьох привела до віри Христової. За дорученням імператора Параскеву схопили. Воєначальник був здивований красою та благородством її обличчя і спитав, як її звати. Свята Параскева відповіла: «Я – християнка». Діву піддали жорстоким катуванням… Закривавлену й змучену болем, її кинули в кам'яну темницю… Вночі святій Параскеві явився Ангел, він тримав знаряддя Христових страждань, обтер губкою всі рани святої мучениці, і все тіло її стало здоровим, а краса – ще яскравішою… І знову вона зазнала страшних тортур, тіло її повісили на дереві і обпалювали вогнем. Жодного стогону не вирвалося з її грудей, юна діва лише молилася... І полум’я повернулося в бік катів, вони злякалися і кинулися тікати. Але багато з людей, побачивши чудеса, увірували в Христа…Розлючений правитель наказав відтяти християнці голову… Свята мучениця Параскева обрала не земні багатства, а духовні... Ісус Христос сказав: «Збирайте скарби на небі…» Прославляючи пам’ять святої великомучениці Параскеви, дивлячись на її мужність, рішучість й непохитну любов до Бога, ми маємо переосмислити своє життя, зазирнути в свою душу й спитати: «Які подвиги звершили? Чи носимо гідно ім’я святого, на честь якого названі? Чи зберегли ми віру батьківську, чи передали її нащадкам?» Ми відповідаємо за майбутнє наше, за дітей та онуків. Будемо ж любити одне одного, адже наше ім’я – християни. Свята великомученице Параскево, моли Бога за нас!»

Чимало віруючих приступили до Святих Таїнств Сповіді і Причастя, особливо відрадно було бачити серед дорослих багато дітей.   

Богослужіння завершилося Хресним ходом із молебнем. У хмарний осінній день люди не відчували прохолоди, сяяли окроплені святою водою обличчя, й теплішали очі…

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святом великомучениці Параскеви – покровительки села і заступниці жінок, подякувавши духовенству та віруючим за соборну молитву, а настоятелю церкви – за старанні труди на славу  Святої Церкви. Протоієрей Анатолій Бочковський висловив подяку отцю благочинному за пастирську турботу і закликав віруючих зміцнювати віру православну й жити за Божими Заповідями. Заступник голови Бердичівської районної ради Олена Рудик привітала парафіян від імені голови районної ради Максима Самчика, побажала радісного теперішнього і щасливого майбутнього, духовного єднання та мирного неба і передала громаді солодке частуванні. До всіх поздоровлень приєдналася директор Бердичівського ВПТУ Тетяна Поліщук. Усіх парафіян і гостей запросили до святкової трапези, де продовжилося тепле спілкування…

За молитвами великомучениці Параскеви, Господи, помилуй нас…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014