Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

У день Покрови Пресвятої Богородиці храм села Радянського відзначив своє престольне свято!

Другу Пасху відзначив Свято-Покровський храм села Радянського. Духовна радість святкування об’єднала у спільній молитві віруючих різних парафій.

Понад триста років Пресвята Богородиця є Небесною Покровителькою Свято-Покровського храму села. У давнину тут була побудована дерев’яна церква, зруйнована за часів безбожної влади у минулому столітті. Близько двадцяти років Богослужіння звершуються у приміщенні колишнього магазину, як розповідають прихожани, котрі старанно піклуються про свою церкву разом із настоятелем – протоієреєм Ярославом Ігнатюком.

У день престольного празника Свято-Покровський храм був переповнений: прибули священики благочиння та віруючі з різних куточків: міста Бердичева і сіл Маркушів, Великої П’ятигірки, Озадівки, Гардишівки та інших. Парафіяни йшли на Службу Божу ошатно одягнені, з букетами осінніх квітів: пухнастих хризантем, різнокольорових айстр, пишних жоржин і вишуканих троянд. Люди перебували в особливому, піднесеному настрої. Здавалося, раділа вся осіння природа, пофарбована кольорами Царства Небесного: золотим та багряним, і сонце якось по-особливому яскраво виблискувало в сині неба.

Чотирнадцятого жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Божественну Літургію очолив настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик). Йому співслужили настоятель Свято-Покровської церкви с. Радянського протоієрей Ярослав Ігнатюк, настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Євгеній Воробйов та настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки ієрей Олександр Худяков.

Слова натхненної проповіді архімандрита Мануїла (Бицика) відгукувалися в серцях. Віруючі уявою перенеслися у далекі часи, слухаючи розповідь про історію та значення свята Покрови Пресвятої Богородиці: «Велика духовна радість, особливий молитовний настрій та безмежна вдячність Пречистій Діві сьогодні огортають усіх нас. Пресвята Богородиця стала Матір’ю для всіх християн. Чуючи наші молитви, Вона постійно перебуває серед нас… Покров Божої Матері – це Її заступництво за нас перед Господом, це Її молитва за нас перед Престолом Божим, це Її Материнська любов до нас. Радуйся, Радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм Омофором!»

Після Божественної Літургії було звершено Хресний хід навколо храму. Молитовні пісноспіви лунали під небесними склепіннями, розносячись селом… Священики вітали віруючих зі святом, бажаючи наповнювати життя добром і любов’ю, прагнути до згоди і взаєморозуміння: «Щастя і миру кожній родині і нашій Україні! Божого вам благословення та заступництва Пресвятої Богородиці!»

Усіх запросили на святкову трапезу, старанно приготовану місцевими господарочками. Панувала затишна родинна атмосфера… У свої оселі люди поверталися, несучи в серцях частинку свята й духовну радість…

Ми з особливою надією дивимося на ікони Божої Матері, сподіваючись, що за молитвами Небесної Заступниці перед Престолом Всевишнього Господь захистить нас, убереже від бід та нещасть і допоможе йти життєвим шляхом.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 

 

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014