Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

День села Бистрика на свято Покрови Пресвятої Богородиці

Село Бистрик відзначило своє 423-річчя. У святкових урочистостях узяв участь благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.

Є на Бердичівщині мальовничий куточок – село зі зворушливою назвою Бистрик, розташоване на лівому похилому березі річки Гнилоп’ять. Кажуть, що своє ім’я воно отримало від слова «бистрина». Чи не тому мешканці Бистрика – швидкі та моторні у праці, стрімкі у діях і неперевершені в творчості? Перша письмова згадка про село з’явилась у 1593-му році. І день, коли Бистрик відзначає своє народження,  – особливий: це свято Покрови Пресвятої Богородиці.   

З подякою Пречистій Діві Марії за безмежну силу любові…

Чотирнадцятого жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, у Бистрику було особливо гарно… Дерева не поступались одне одному в красі: світилося сонце у вбранні берез, легенько падали гаптовані осінню листочки кленів, і червоніли кетяги горобини – колискові пісні жовтня… Музика військового духового оркестру 26-ї Бердичівської артилерійської бригади скликала до Будинку культури мешканців і гостей Бистрика. Їх зустрічали сільський голова Світлана Барановська та депутат сільської ради Віктор Барановський. А у фойє очі розбігалися від неймовірного у своїй красі різнобарв’я експозицій на виставці виробів місцевих майстрів. Дивували вишивки бісером Наталії Дикої, в’язані дива від Катерини Борової, вишиті хрестиком рушники та килими Раїси Попович, Галини Івасюк, Раїси Шаруділової і Ольги Костенко, казкова смакота від Наталії Рушиць, фруктово-овочеві композиції вихованців і педагогів школи та дитячого садка «Сонечко» і справжня українська піч – витвір Ірини Рудої!

У День Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України за ініціативою сільського голови Світлани Барановської було відкрито куточок слави та мужності, де з портретів позирали очі славних уродженців Бистрика – воїнів АТО. На стенді – слова Василя Симоненка: «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя…» Земляків, якими пишаються село та Бердичівщина, запросили на урочистості. Вони виконали свій священний обов’язок захисників Вітчизни й повернулися до рідних осель. Куточок відкрили Марія Богун – матір воїна, та Віра Панчук – дружина бійця.

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков звершив короткий молебень про закликання помочі Святого Духа перед початком кожної доброї справи.

День села – день сердечної благодаті…

В актовій залі зібралося чи не все село, приміщення ледь вмістило його мешканців, і кожний із них зробив свій особистий внесок в історію та розвиток Бистрика. А зі сцени лунали привітання дзвінкоголосих ведучих із Покровою Пресвятої Богородиці і побажання, щоб Божа Матір покрила народ український і землю нашу миром. Урочисто внесли і поставили на почесне місце уквітчаний гронами калини запашний коровай – символ щастя та достатку, благополуччя і миру. Господиня Бистрика, сільський голова Світлана Михалівна Барановська, привітала велику родину земляків і численних гостей, від усього серця дякуючи трударям села: «Нехай Пресвята Богородиця візьме під свій Покров кожну родину, наше село і всю Україну й пошле здоров’я, добро та довгоочікуваний мир!» Кращі колективи і виконавці Будинку культури дарували людям відчуття справжнього піднесення, чудовий настрій і незабутні миті… Радість святкування розділили шановані гості: депутати Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська та Віталій Вітусевич, голова Бердичівської районної ради Максим Самчик і його заступник Олена Рудик, депутат районної ради, меценат села Сергій Вахнюк і благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. А тим часом глядачі аплодували маленькому Дмитрику Кравцю за виступ із віршованими побажаннями та дитячими мріями. Талановиті бистричани підготували цілий віночок пісень про калину, що цвіте в душі, чисту джерельну воду, ясні зорі над родючою землею, нашу веселкову мову, барвисту вишиванку – «молитву без слів» та про українців єдину сім’ю. На сцену по черзі виходили творчі, працелюбні і гостинні жителі Бистрика. З роду в рід передають майстрині з сім’ї Шаруділових мистецтво вишивання, студентка медколеджу Тетяна Івасюк – постановник усіх чудових композицій, які глядачі побачили в концертній програмі, танцювальний колектив «Енергія» – окраса різних святкових дійств, Валентина Гаврилюк – краща коровайниця – ще чимало  цікавих особистостей побачили присутні того дня. І для кожного звучали теплі слова подяки, кожному сільський голова вручила пам’ятний подарунок, відзначивши  у 15-и номінаціях: «Вишивальниці», «Вчителько моя», «Кращі молочники», «Веселий пасічник», «Новонароджені року», «Молоді сім’ї», «Ювіляри поружнього життя», «Кращий двір», «Коровайниці», «Ваша праця поваги гідна», «Краща господиня», «Краща гарбузиня», «Грибники», «Кращі майстрині» та «Іменинники святкового дня». Найтепліші вітання – захисникам України, їх поздоровляли багато разів, а особливо потішили вихованці місцевого ДНЗ «Сонечко». Мешканці Бистрика уклінно дякували господарці села Світлані Барановській: мудрому та енергійному керівнику, чарівній і талановитій жінці, неординарній й креативній особистості – справжній берегині громади.

І знову линули мелодії війскового духового оркестру 26-ї Бердичівської артбригади (диригент – Андрій Билинь): урочисті і піднесені, теплі та зворушливі… А потім святкове дійство перенеслося на подвір’я, де всіх чекали духмяна уха, смачна каша, різні конкурси та безпрограшна лотерея.

Теперішні успіхи і досягнення Бистрика – заслуга кількох поколінь, які пронесли любов і відданість своїй малій батьківщині через усе життя. Нехай село впевнено крокує в завтрашній день – щасливий, радісний і мирний! Нехай Пресвята Богородиця покриває його Своїм омофором!

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014