Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Свято Покрови Пресвятої Богородиці прийшло в село Мирославку!

І знову в природі володарює золотокоса осінь. Земля під куполом синього неба грає всіма відтінками золота. І знову приходить Пречиста Діва Марія, розкинувши над нами Свій небесний омофор-покров, щоб захистити й уберегти на земному шляху… В цей день у храмах звершують святкове Богослужіння. Понад сто років зустрічає свій престольний празник Свято-Покровська парафія села Мирославки.

Величаємо Тебе, Пресвятая Діво, і шануємо покров Твій святий…

Чотирнадцятого жовтня видався напрочуд прекрасний день: сонце в ореолі сяючих променів лило на землю своє тепло, до нього тягнулися яскраві чорнобривці... Мешканці Мирославки щиро раділи, зустрічаючи гостей із міста Бердичева та сіл Швайківки, Райок, Малосілки, Демчина, Слободища і Кустина. Хресним ходом прийшли віруючі з села Скраглівки. «Ми рухалися всі разом, співаючи Богородичні тропарі, просячи, щоб Господь послав нашій країні мир і благополуччя, щоб укріпив нас у вірі, – розповіла Марія Мазур. – При в’їзді в село, біля Поклінного Хреста, співали молитви…» Парафіяни Свято-Покровського храму с. Мирославки на чолі з настоятелем – ієреєм Геннадієм Сагайдаком та церковним старостою Анною Слободенюк – привітали благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова хлібом на вишитому рушнику і теплими словами. Після водосвятного молебню було звершено Божественну Літургію. У храмі з давньою історією панувала особлива атмосфера: промені свічок освітлювали намолені дідами і прадідами ікони й барвисті картини, в душі та серця проникала  молитовна тиша… Люди йшли на Службу Божу, сповнені невимовної тихої радісті і почуттів, які не пояснити словами… «У церкві – благодать Божа… Тут відчуваєш спокій та умиротворення, – ділиться своїми думками й враженнями бердичівлянка Галина Борейко. – Щороку приїжджаю на престольне свято до Мирославки – звідси мої батьки». «Всі парафіяни дбають про храм, підтримують у ньому належний порядок, – говорить Анна Слободенюк, яка вже 27 років є церковним старостою. – Нам допомагали проводити ремонт і постійно підтримують меценати – підприємці Надія Ванюрова та Лариса Орлова. З гарним, піднесеним настроєм зустрічаємо храмовий празник». Святкове Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Йому співслужили настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрей Геннадій Сагайдак, колишній настоятель церкви протоієрей Димитрій Крушеницький та протодиякон Віталій Кльон. Спільна молитва об’єднала віруючих різних парафій. Відрадно, що на Богослужінні було чимало дітей: батьки прийшли з малюками шкільного і дошкільного віку, матері тримали на руках немовлят.

Таїнство Сповіді звершив протоієрей Димитрій Крушеницький.

У тиші храму люди слухали проповідь отця благочинного, і здавалося, що слова священика були звернені особисто до кожного: «Духовний сенс цього дня – високий, усі наші думки і почуття звернені до Цариці Небесної. Сьогодні ми повертаємось у далекі часи правління грецького царя Льва Мудрого – благочестивого християнина. Царгород був оточений чужинцями, які захоплювали й руйнували храми, полонили і забирали в неволю людей. Захисникам міста загрожувала неминуча загибель. І під час облоги мешканці  Константинополя зібралися на Всенічну службу до Влахернського храму. Вони палко молилися до Матінки Небесної. Серед них був і святий Андрій Юродивий з учнем Єпіфанієм. Слізно молячись, він  побачив, як відкрилися небеса, і сама Матір Божа спустилась у супроводі Святого Хрестителя Господнього Іоанна і Святого Апостола Іоанна Богослова, осяяна небесним світлом й оточена ангелами. Вставши на коліна перед Престолом Божим, Вона звернулася до Сина Свого, щоб змінив гнів на милість, послав людям спасіння. Цариця Небесна зняла зі своєї голови білий покров (омофор) і розкрила його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів – видимих та невидимих… Пресвяту Діву тільки побачив святий Андрій Юродивий, у якого відкриті очі духовні, побачив Її і учень Єпіфаній… Невдовзі після чудесного видіння вороже військо було переможене». «Народ любить Пресвяту Богородицю, – звертався до віруючих благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. – Ми просимо Її  – і отримуємо, молимося – і Матір Божа чує нас. Вона – Заступниця роду людського, Матір усіх православних християн, Скоропослушниця, яка швидко поспішає на поміч… Вона з нами завжди і постійно супроводжує Своїх дітей, веде земним шляхом. Сьогодні у нас свято всеосяжної радості! Радуйся, Радосте наша, покрий нас від усього зла чесним Твоїм Омофором!»

Богослужіння прикрасив спів церковного хору. Тихо звучали голоси півчих: «Царице моя Преблагая, Надіє моя, Богородице…» Цього святкового дня багато віруючих причастилися Святих Христових Таїн, з благоговінням та страхом Божим прийняли Тіло і Кров Господні…

Після Божественної Літургії було звершено молебень із Хресним ходом навколо храму. Під ясним синім небом, під золотим покровом дерев люди слухали слова Євангелія… В очах прихожан світилася щира радість, і краплі святої води іскрилися на обличчях та в повітрі…

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх із престольним святом, закликавши до ревної молитви за мир, спокій та розуміння: «Нехай у душах ваших, у родинах і в країні панують мир, злагода й любов! Любіть одне одного, як заповів Господь. Сьогодні ми відчули, як Цариця Небесна покриває нас своєю любов’ю».

Настоятель Свято-Покровського храму ієрей Геннадій Сагайдак подякував отцю благочинному за увагу й батьківську підтримку, духовенству, парафіянам та гостям – за спільну молитву і привітав зі «святом духовного, родинного єднання, днем великого прояву любові до Пресвятої Богородиці». Попередній настоятель, протоієрей Димитрій Крушеницький, побажав православному люду Божої ласки і заступництва Пресвятої Богородиці перед Престолом Всевишнього.

Святкове Богослужіння закінчилося спільною трапезою з теплим спілкуванням і душевною розмовою…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014