Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Храмове свято відзначили в селі Скраглівці в день пам’яті Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова

Село Скраглівка перебуває під захистом Святого Апостола Іоанна Богослова. Майже півтора століття, попри різні випробування й лихоліття, не припинялися Богослужіння у місцевому храмі. З року в рік віруючі з духовним піднесенням зустрічають престольний празник. Дев’ятого жовтня святкову Божественну Літургію у церкві звершив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков.

Серед розкішних лісів і мальовничих пагорбів розташувалося село Скраглівка. Зовні воно схоже на безліч подібних населених пунктів, але є в ньому щось особливе: назавжди оселився в серцях віруючих прекрасний Свято-Іоанно-Богословський храм. Ще у сиву давнину далеко розносилися дзвони білокамяної церкви. У неділю, 9-го жовтня, вони скликали людей на святкову Службу Божу. Парафіяни на чолі з настоятелем храму ієреєм Геннадієм Сагайдаком зустрічали шанованих гостей: благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова, попереднього настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки протоієрея Димитрія Крушеницького та клірика храму Вознесіння Господнього м. Вишневого Київської єпархії протоієрея Василія Слобоженюка, чиї рідні походять зі Скраглівки.

За давньою доброю традицією на свято щороку приїздять віруючі з сусідніх парафій. Цієї осені мешканці сіл Мирославки і Демчина Хресним ходом із хоругвами та іконами прийшли до Скраглівки, аби розділити радість святкування з місцевими прихожанами. Прибули й молільники з м. Бердичева та с. Малосілки. Природа рясніла всьома кольорами і вже була зворушена осінньою прохолодою. Вітер підхоплював слова молитов та підносив їх у небесну височінь. Стояла пора, яку описувала поетеса Марина Цвєтаєва: «Червоною китицею горобина запалилася. Падали листя…» Храм вражав красою і благоліпністю: старовинними образами, а також іконами рідкісної ручної роботи і мальовничими розписами. Всюди відчувалися турботливі руки прихожан, які разом із батюшкою піклуються про внутрішнє оздоблення церкви та благоустрій навколишньої території. «Всі люди стараються прикрасити наш храм, вкласти працю й любов у богоугодну справу», – розповіла церковний староста Надія Крачковська. До спільної молитви приєднався сільський голова Олександр Рубан.

«Апостоле, Христом Богом улюблений, поспіши визволити людей безпомічних, бо приймає тебе Той, Кому ти припадав до грудей...»

Святкову Літургію в храмі очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужіння духовенства. В церкві пахло ладаном і осінніми квітами… Лився злагоджений спів хору на чолі з регентом  Марією Мазур: «Приидите, поклонимся и припадем ко Христу…» Таїнство Сповіді звершив протоієрей Димитрій Крушеницький.

Отець благочинний звернувся до всіх словами натхненної проповіді, нагадавши історію з Євангелія від Луки про братів Петра та Андрія і синів громивих Іакова та Іоанна: «І покликав Господь апостолів, і вони залишили все та пішли за Христом. І сказав Ісус Петру: «Не бійся, віднині будеш ловцем людей». Учні почали повсякчас і всюди слідувати за Христом, вони стали ловцями людських душ... Сьогодні Церква вшановує пам’ять Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, на честь якого освячений цей чудовий храм. Його називають Богословом, Апостолом любові та улюбленим учнем Господа нашого Ісуса Христа. І не випадково на іконах він зображений з орлом – символом високого злету його Богословської думки, яка підносить людський розум до меж Божественної істини. Господь любив Святого Іоанна за його любляче серце, за світлий і чистий розум. Юний Іоанн пішов за Христом, як тільки почув слова: «Іди за Мною». Його чиста незаймана душа була охоплена полум’ям віри, любов Іоанна всюди слідувала за Господом і ніде не залишала його – до самої Голгофи... Біля підніжжя Хреста він плакав разом із Божою Матір’ю і почув звернені до них слова розпֹятого Господа: «Жінко, ось син Твій» – і до нього: «Се Мати твоя». Через Свого улюбленого учня Господь усиновив усе людство…» Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков закликав людей берегти віру батьківську, як зіницю ока, любити Бога, ближніх своїх і нашу святу землю: «У першому посланні Іоанна Богослова є слова: «Довершена любов проганяє страх геть». Через все нас веде і в усьому тримає Божественна Христова любов».

Храмом линули слова духовної пісні: «Через села України ішла Божа Мати, Вона прийшла з Сином Божим всіх нас поєднати…» 

До Святого Причастя приступило чимало людей: старенькі, юні, батьки з дітками…

Після Божественної Літургії було звершено молебень із Хресним ходом із читанням Євангелія та щедрим окропленням святою водою. І святково співали дзвони, наповнюючи радістю душі... Подружжя Леся і Роман Залевські переживали повноту світлих почуттів: «Святкова Літургія пройшла на одному диханні. Благодатна Служба Божа…»

Під час Хресного ходу була відслужена заупокійна літія біля могили колишнього настоятеля церкви – протоієрея Мефодія Поліщука.

З Хрестом, хоругвами та іконами віруючі тричі обійшли навколо храму. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх із престольним святом: «Ми сьогодні об’єдналися радістю вшанування Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. Нехай Господь укріпить усіх нас у незламній і щирій любові!» Настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки ієрей Геннадій Сагайдак подякував духовенству, парафіянам та гостям за всеосяжну радість спільної молитви і побажав любові та порозуміння, миру в оселях, родинах і в країні.

Святий Іоанн Богослов зберіг любов до Господа до своєї блаженної кончини, і все його довге життя було діяльним проявом цієї любові в стражданнях за Господа та у невпинній проповіді про Нього. І нехай звучать його слова, звернені до нас: «Діти, любіть одне одного» «Це заповідь Господня, і вона одна заміняє всі інші».

Після помазання святим єлеєм всі були запрошені на святкову трапезу, приготовану з молитвою і любов'ю місцевими господарочками.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
 
   
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014