Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Престольне свято храму на честь ікони Божої Матері «Цілителька» на території Бердичівської міської лікарні

Православна Церква вшановує Божу Матір вище всіх святих і прославляє Її як Чеснішу від Херувимів і незрівнянно Славнішу від Серафимів. Молитва перед іконою «Цілителька» дає духовне очищення, втіху та зцілення, розраду в печалях і скорботі всім, хто з вірою звертається до Пресвятої Богородиці. Першого жовтня храм на честь ікони Божої Матері «Цілителька» на території Бердичівської міської лікарні вп’яте зустрів своє престольне свято. Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив святкову Божественну Літургію.

Щороку в день престольного свята храму ікони Божої Матері «Цілителька» бердичівляни з великим трепетом та хвилюванням зустрічають свого улюбленого Архіпастиря. Цієї осені, в перший день жовтня, на церковному подвір’ї було волелюдно. Звідусіль стікалися православні віруючі: прийшли з різних куточків Бердичева, приїхали з інших сіл і міст до своїх рідних, аби розділити радість святкування. Все навколо потопало в квітах, парафіяни старанно вистелили шлях до церкви пелюстками троянд. Мабуть, цієї пори сонце ще ніколи так не посміхалось, як нині… Пресвята Богородиця посилала людям Свою Материнську ласку… Віруючі перебували в якомусь особливому, піднесеному настрої. «Сьогодні нам – п’ять років: п’ять років нашому храму, – говорить прихожанка Світлана Козанчук. – І я завжди прихожду на святкову Службу Божу. Сьогодні зі мною моя мама, Валентина Олександрівна, дочка Марта та онука Варвара. Настоятель, протоієрей Роман Бойков, – наш духівник, він ревно опікується церквою, любить свою паству». Інна Нагорнюк хвилювалася разом із донечкою Марійкою – ученицею Недільної школи: «Сьогодні – незвичайна Служба – Архієрейська. Серцем радію, що моє дитя відвідує заняття, де малюки духовно зростають через вивчення Слова Божого». Люди прийшли цілими родинами: батьки та діти, бабусі й дідусі з внучатами.

Владику вітали маленькі янголята – вихованці Недільної школи «Іскринка» при лікарняному храмі на чолі зі своїм керівником Галиною Могилевич. Вітали святковим короваєм, прикрашеним кетягами калини, червоними трояндами й теплими словами. І тішив душу дитячий спів: «Хай іскриночка в серці моїм сяє вогником людям усім…» Дзвінкі голосочки славили Бога та Його Пречисту Матір, синє небо і квітучу землю. Архієпископа Никодима до сліз розчулили юні парафіяни, яким Владика, низько вклонившись, подякував за гостинність і творчість: «Схвильований такою радісною і теплою зустріччю. Дякую вам, діти, і вашим батькам за те, що любите Господа, святу віру і свою землю. Ви – майбутнє наше…»

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, Богообрана Отроковице, і шануємо образ Твій Святий…

Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив святкову Божественну Літургію. Владиці співслужили благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, настоятель церкви ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрей Роман Бойков, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик), настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, настоятель Свято-Димитрівського храму смт Гришківців протоієрей Юрій Рибачок, клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Роман Натальчук, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк, протоієрей Димитрій Крушеницький, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира протодиякон Володимир Ярошевич та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. Маленький затишний храм усіх не вмістив, тому було встановлено гучномовці, щоб люди могли слухати Службу Божу  на подвір'ї. Піднесений спів церковного хору линув до неба, й відкривалися серця для Слова Божого: «Благослови, душе моя, Господа і все єство моє, Ім'я святе Його!» І світла радість осявала та втішала душі… Багато з тих, що прийшли на празник, причастилися Святих Христових Тайн.

Божественну Літургію завершив Хресний хід із молебнем. Із молитовними піснеспівами йшли люди навколо храму. Тепле сонце окропляло віруючих золотистими променями з неба, а священики – святою водою. «Царице моя Преблагая, Надіє моя, Богородице…»

Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, привітав усіх, хто прийшов на духовне зібрання – велику урочисту гостину: «Пречиста Діва – наша Заступниця перед Господом, Вона висвітлює наш шлях Світлом Божественної Істини. І ми не перестаємо просити Її: «Пресвята Богородице, допомагай нам!» Матір Божа спасає людство і кожного, хто з вірою звертається до Неї… Багато є храмів, освячених  на честь Божої Матері, чимало є чудотворних ікон, біля яких люди зцілюються, припадаючи з щирою молитвою: «Пресвята Богородице, спаси нас…» Господь не може спасти нас без нашого благочестивого життя, нашої віри і любові до ближніх. Господь і сьогодні страждає за гріхи наші, які знищують нас, накликають біди… Цей храм стоїть у непростому місці, біля лікарні, куди люди приходять, щоб подолати недуги. І храм – наче джерело святої води. Спочатку треба лікувати хвороби духовні, через які отримуємо тілесні…» Владика нагадав уривок з Євангелія від Луки, де розповідається про те, як Господь відвідав будинок сестер Марфи і Марії: «Марфо, Марфо, ти метушишся й піклуєшся багато про що, але тільки одне необхідно. Марія ж благу частину обрала, і це не відніметься від неї». Господь сказав про те, що є найголовнішим для людей, – духовну їжу, без якої немає повноти життя... Чимало випробувань  зазнала Україна на своєму шляху і нині переживає нелегкі часи. В усіх храмах нашої держави звучить молитва за мир». Правлячий архієрей подякував настоятелю храму ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрею Роману Бойкову за пастирські труди й теплу зустріч: «У Вас – прекрасний храм, ви маєте згуртовану православну громаду – Ваших духовних дітей». Його Високопреосвященство закликав віруючих вчитися прощати одне одного, любити Бога і ближніх своїх, молитися за рідних, за батьків і дітей, звернувшись до всіх словами Життя Вічного: «Христос Воскрес!» Отець настоятель привітав віруючих із другою Пасхою й сердечно подякував Владиці за батьківську турботу, за розділену радість святкування та благодатну Службу Божу.

Богослужіння завершилося, а престольний празник продовжувався – він тривав у серцях відчуттям духовної єдності, любові і миру, які є відображенням вічного Пасхального торжества на небесах…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014