Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

У день Різдва Пресвятої Богородиці жителі с. Озадівки відзначили престольне свято

День Різдва Пресвятої Богородиці – престольний празник храма села Озадівки. Другу Пречисту разом із парафіянами відсвяткували віруючі м. Бердичева, сіл Маркушів, Радянського і Гардишівки.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки – духовна перлина

Зранку віруючі сходилися на святкове Богослужіння. Стояла неймовірна тиша, зімкнулися кронами, застигли багаторічні клени та граби, лише в листі було чутно щебетання птахів… Старовинний храм підносився вгору, під хмари, і сяяли куполи на весь Божий світ… Прихожани на чолі з настоятелем церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієреєм Ярославом Ігнатюком теплими словами й духмяним короваєм на барвистому рушнику зустрічали благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова. Розділити із селянами духовну радість прибули й священики з інших храмів.

Щороку одна з найстаріших парафіянок, Марія Олександрівна Регета, чекає цього дня і з трепетом та любов’ю розповідає про історію церкви та з повагою – про отця Ярослава: «Наш храм багато пережив: радість і лихо, випробування та руйнування. Моє життя пройшло разом із ним, змалечку ходжу на Службу Божу. Вся моя родина співала в церкві, і так, що на все село лунало! Я й зараз, у свої 78 років, теж підспівую… Наш батюшка багато сил докладає, щоб храм був ще гарнішим».

Як свідчать архівні дані, вперше дерев’яна церква згадується в історичних документах 1755-го року. Колись, розповіла 80-річна Надія Василівна Степанюк, поруч височіла дзвіниця. Прихожанка Тетяна Богдан згадує свою бабусю з роду Сінько, яка приводила її за руку на Богослужіння. У 2002-му році настоятелем став отець Ярослав Ігнатюк. Під впливом часу церква зазнала пошкоджень і потребувала оновлення. Батько священика Григорій Ігнатюк згадує, скільки довелося потрудитися, щоб покращити внутрішнє оздоблення та зовнішній вигляд храму: «Чимало зроблено за ці 15 років, усього й не перелічити, серед значних кроків – переробка фундаменту і притворів, реставрація давніх та придбання нових ікон і церковного начиння, встановлення міцної огорожі та проведення опалення. Нещодавно зробили кам’яне вимощення навколо храму. І знаменна подія минулого року – освячення нових накупольних хрестів Владикою Никодимом». Заради престольного празника, відклавши начання й працю, з Польщі до рідного села приїхала юна Аліна Нецевич, чиї батьки проживають в Озадівці. В родині дівчини свято бережуть віру православну.    

Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній…

Цього святкового дня благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков звершив Божественну Літургію у співслужінні духовенства благочиння: настоятеля Свято-Михайлівської церкви с. Маркушів архімандрита Мануїла (Бицика), настоятеля місцевого храму протоієрея Ярослава Ігнатюка та настоятеля Свято-Георгіївської церкви м. Бердичева протоієрея Андрія Корнющенка. Під високими склепіннями стародавнього храму звучав злагоджений і мелодійний спів парафіяльного хору: «Пресвята Богородице, просвіти нас світлом Сина Твого…» До Владичиці Небесної віруючі підносили свої розум і серце та щирі молитви й прохання. Чимало людей сповідалися перед прийняттям Святих Христових Таїн.

«Історія Різдва Пресвятої Богородиці передається з покоління в покоління. Чому вона для нас є особливо важливою? – звернувся до всіх отець благочинний. – Весь світ століттями чекав на Обрану Діву, через Яку до людей зміг прийти Син Божий». Віруючі слухали розповідь про благочестиве життя святих праведних Іоакима і Анни, котрі перебували у шлюбному союзі протягом 50-и років, не маючи дітей. Довго сумували через свою бездітність праведні батьки Приснодіви, гаряче молилися Господу, багато творили благих справ і терпіли образи від одноплемінників, адже неплідність вважалася покаранням від Бога за гріхи. В цій скорботі і безперервних молитвах вони поступово очищалися духом і запалилися ще більшою любов'ю та відданістю Богу. Господь винагородив праведне подружжя народженням Чеснішої від Херувимів і незрівнянно Славнішої від Серафимів. «У цей світлий день, який ми сьогодні святкуємо, – слухали віруючі натхненну проповідь, – у святих Іоакима і Анни народилася Преблагословенна Дочка Марія. Господь дарував їм Ту, Яку ми сьогодні урочисто прославляємо і святкуємо Її Різдво. Ми маємо Заступницю всього християнського роду, Матір Божа є Покровителькою народу нашого. І сьогодні ми єдиним серцем та єдиними устами молитовно звертаємося до Неї: «Пресвята Богородице, спаси нас!»

Після Божественної Літургії було звершено молебень із Хресним ходом навколо храму з читанням Євангелія і окропленням віруючих святою водою.

Люди щиро раділи, простягаючи назустріч руки і підставляючи обличчя благословенним краплям...

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав присутніх зі святом Різдва Пресвятої Богородиці і дарував слова подяки настоятелю храму за ревні пастирські труди, за збереження стародавньої перлини нашої духовної культури: «Матір Божа втирає кожну сльозу, втішає кожну людину та приходить до кожної оселі. І сьогодні Вона серед нас, ми вклоняємося Їй і підносимо молитви до Пречистої Діви Марії». Протоієрей Ярослав Ігнатюк подякував отцю благочинному за постійну підтримку й турботу, за візит, якого завжди чекають парафіяни, а прихожанам і гостям – за спільну молитву: «Святкуючи Різдво Пресвятої Богородиці, в наших молитвах будемо просити її заступництва і благати, щоб Вона просвітила нас світлом Сина Свого. Нехай наші діти, онуки і правнуки приходять під склепіння древнього храму, нехай продовжують і зміцнюють православні традиції!»

Особливо урочисто звучало «Многая літа!», віруючі були помазані святим єлеєм, і в продовження трапези Небесної всі були запрошені на земну пісну трапезу – за святковий стіл.

На честь свята Різдва Пресвятої Богородиці в Україні та поза її межами зведено чимало храмів, на Бердичівщині – три: у селах Озадівці,Швайківці та Красівці. Під час святкових богослужінь в усіх православних церквах благочиння прославляли Божу Матір та Її праведних батьків, котрих Церква приєднала до сонму святих.

Шастя, здоров’я, тепла, затишку, благополуччя і миру – кожній родині! Нехай Пресвята Богородиця завжди оберігає всіх і допомагає в добрих справах!

Вікторія Кучерява, прес-секретара Бердичівського благочиння

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014