Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

З молитвою до Пресвятої Богородиці: свято Тихвинської ікони Божої Матері в селі Малосілці

Велика духовна подія об’єднала у спільній молитві прихожан Свято-Михайлівського храму села Малосілки. Дев’ятого липня, на свято Тихвинської ікони Божої Матері, сюди завітали віруючі з різних куточків Бердичівщини, щоб молитовно вшанувати Царицю Небесну.

Історія села – історія храму

Багатовікова історія України знає чимало світлих сторінок, а також і трагічних подій. У спогадах старожилів села Малосілки постають страшні тридцяті роки минулого століття, про які переказували їхні батьки. Голодомор 1932-1933-го щоденно забирав життя дорослих та дітей, люди вмирали цілими сім’ями. Церковний староста Євгенія Дубова пам’ятає розповіді своїх рідних: «У селі було звершено Хресний хід, батюшка, отець Арсентій, і півчі храму обійшли все село з Тихвинською іконою Матері Божої… І Пресвята Богородиця заступилася за Своїх дітей, покрила їх омофором. З того часу свято Тихвинської ікони Матері Божої відзначається в селі урочисто, як престольне». «Ми чули від батьків, що люди принесли до нашої церкви все, що мали з їжі, й здійснили трапезу, і більше ніхто не вмирав», – додають прихожанки Любов Каченюк та Євгенія Гринюк. Свято-Михайлівський храм села Малосілки, побудований наприкінці 19-го століття, зазнав руйнування під час жорстоких гонінь 30-х років. Безбожна влада знищила давню церкву, натомість було споруджено клуб, будівельники використали колишню міцну деревину. У 1992-му радісна звістка прийшла у село: у цьому приміщенні відкривають храм! Віруючі з великою любов’ю зайнялися облаштуванням Свято-Михайлівської церкви й відродили старі добрі традиції. І нині тут можна побачити ікони, яким – по 300 років, повідомила староста Євгенія Дубова, батьки якої вінчалися ще у стародавньому храмі у 1920-му.  

У сільській церкві відчувається особлива Божа благодать… Люди з щирою молитвою приходять сюди, вірячи в силу намолених поколіннями ікон.  

Днесь всесвітня радість засяяла нам…

Дев’ятого липня духовну радість святкування розділили з мешканцями Малосілки віруючі міста Бердичева і сіл Демчина, Скраглівки, Мирославки, Швайківки, Райок та інших. Парафіяни разом із настоятелем Свято-Михайлівського храму ієреєм Геннадієм Сагайдаком вийшли радо зустрічати благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова. З самого ранку до храму сходилися люди, несучи оберемки квітів для Матінки Божої: ніжні лілії, скромні маргаритки і гілочки рожевого чебрецю. Віруючі припадали до Тихвинської ікони Пресвятої Богородиці з молитвою, дякуючи Пречистій, Преблагословенній Діві за всі благодіяння і просячи спасти й помилувати…

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Віталій Бойков звершив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрея Ярослава Ігнатюка, настоятеля Свято-Михайлівської церкви с. Малосілки ієрея Геннадія Сагайдака та протодиякона Віталія Кльона. Віруючі вслухалися у кожне слово проповіді отця благочинного, який нагадав історію Тихвинського образу Пресвятої Богородиці, однієї з найшанованіших ікон Божої Матері, написаної ще за життя Пречистої Діви євангелістом Лукою: «Довгий час вона знаходилася в Єрусалимі, а потім була перенесена до Константинополя, у побудований для неї Влахернський храм. Сюди стікалося чимало християн для поклоніння. Святиня прославилася багатьма зціленнями та чудесами. Пізніше, незадовго до падіння столиці, ікона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвіна. Рибалки побачили світло і в промінні сяйва – образ Божої Матері. Його зустрічали у багатьох місцях тієї землі. За палкими молитвами ікона повернулася до наших пращурів. І був побудований дерев’яний храм, який декілька разів піддавався пожежі, але святий образ чудесним чином зберігся. З тих пір ікону стали іменувати Тихвинською, а її шанування розповсюдилося всім світом. Тихвинський чоловічий монастир став місцем паломництва… У нелегкі для нашої Батьківщини часи Пресвята Богородиця допомогала витримати різні випробування, і нині, дивлячись на святий образ, ми просимо, щоб усі біди відступили від нас, нашої країни і народу нашого».

Богослужіння супроводжувалося благозвучним співом півчих Свято-Михайлівського храму с. Малосілки та Свято-Миколаївського собору м. Бердичева. Люди уклінно зверталися у своїх молитвах до Матері Божої… До Таїнства Святого Причастя приступили дорослі та юні прихожани…

Після Божественної Літургії були звершені водоосвятний молебень і Хресний хід навколо храму. На обличчях віруючих сяяла по-дитячому щира радість, а в повітрі іскрилися краплі святої води…

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святом, побажавши Божого благословення, довгоочікуваного миру й любові до ближніх своїх. Священики зичили парафіянам милостей Господніх, заступництва Пресвятої Богородиці й допомоги Святого Архістратига Божого Михаїла. Настоятель місцевого храму ієрей Геннадій Сагайдак подякував духовенству та віруючим за спільну молитву і привітав іменинників, вручивши їм невеличкі подарунки.

Нехай щира молитва лине до Цариці Небесної, осяваючи нас своїм світлом… Нехай це святковий день наповнить наші серця радістю. Нехай молитвами Божої Матері Господь збереже Церкву нашу, рідну країну і всіх тих, хто з вірою та любов’ю звертається до святого імені Його Пречистої Матері.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   

 

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014