Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Село Половецьке відзначило свято Десятої П’ятниці

Десяту П’ятницю після Пасхи зустріло село Половецьке! Шановане в народі протягом багатьох років свято зібрало прихожан Спасо-Преображенського храму і численних гостей на Божественну Літургію, яку звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.    

Історія цілющого джерела в лісі сягає сивої давнини. Старожили Половецького, які чули її від свої дідів, а ті – від прадідів, передають цей переказ із вуст в уста. У далекі часи поряд із селом була криниця, до якої люди з благоговінням приходили за чистою водичкою. Один заможний та пихатий пан, чий маєток був у приміщенні старої школи, розгнівався, що худоба витоптувала посіви на його ланах, йдучи до водопою. І гонористий чоловік звелів засипати джерело. Божа кара зійшла на нього, а згодом втратила зір улюблена дочка пана, й ніякі ліки не могли повернути їй здоров’я. У нічному видінні багач побачив, як він очистив криницю, поставив біля неї капличку, й дівчина прозріла. І коли чоловік вчинив так, як йому наснилося, дочка вмилася джерельною водицею та зцілилася. Кажуть, це трапилося саме на Десяту П’ятницю після Пасхи… З роками криниця почала занепадати та поступово зрівнялася з землею. І знову за Божим Промислом на тому місці невдовзі забило джерело. Селяни розчистили його та облаштували криницю. Як розповіла Людмила Баранівська, «До неї потягнулися місцеві жителі та приїжджі, щоб напитися благодатної водиці... Люди сходилися звідусіль, прикрашали рушниками колодязь…» Декілька років тому підприємці з агрофірми старанно упорядкували місце навколо криниці, обгородили її частоколом й спорудили охайний зруб із навісом. Чимало легенд і переказів пов’язано з цілющою силою тамтешньої святині: одного разу люди бачили образ Божої Матері на поверхні води...

Пресвята Богородице, моли Бога за нас…

Усміхнені та радісні, з квітами і пишним караваєм зустрічали благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова прихожани сільської церкви разом із настоятелем Спасо-Преображенського храму протоієреєм Іоанном Попадичем та віруючі Бердичева, смт. Гришківців, сіл Гальчина, Скаківки, Хмельового, Никонівки, Журбинців і Хмелища та гості м. Козятина Вінницької області. У невеличкій затишній і гарній церкві, святково прибраній турботливими руками парафіян, – особлива урочистість та піднесеність. Силами громади тут зроблено ремонт, храм сяє чистотою і охайністю. «Допомагали всі, – повідомила прихожанка Іоанна Байдик. – Трудилися наші парафіяни Галина Столяр, Людмила Баранівська та її онука Даша, Марія Длугаш й чимало інших… Дуже підтримав сільський голова Василь Глищук, він зростав і навчався у Половецькому і завжди йде назустріч релігійній громаді».

Святкову Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, йому співслужили настоятель Спасо-Преображенського храму протоієрей Іоанн Попадич та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. Тихо й проникливо линув молитовний спів церковних півчих… В очах віруючих – посмішки, радість і світло… Отець благочинний звернувся до всіх словами проповіді: «Нас зібрала сьогодні подія, що показує, на якій святій землі ми перебуваємо. В усі часи історії у дні випробувань Господь посилає нам свою допомогу, й благодать Божа з нами… Господь посилає численні чудеса всім, хто вірить у Його Милосердя… Здавна у вашому селі люди йшли до благодатного джерела, щоб напитися цілющої води і втамувати духовну спрагу. І стежина до нього не заростає. Матір Божа є покровителькою вашого села. Господь сказав: «Хто вірує в Мене, то ріки живої води потечуть із утроби його…» Будемо ж пити духовну благодать, бережімо наші духовні джерела, нашу віру батьківську! Нехай Покров Божої Матері буде над вами!»

Настоятель Спасо-Преображенського храму с. Половецького протоієрей Іоанн Попадич тепло подякував благочинному Бердичівського округу протоієрею Віталію Бойкову за постійну духовну опіку і всім віруючим – за спільну молитву та побажав миру, спокою й терпіння. Наприкінці батюшка звершив єлеопомазання віруючих…

Не заростає стежина до цілющої криниці

 З хоругвами й молитовними піснеспівами йшов Хресний хід селом. Крок за кроком простували духовенство та віруючі дорогою через зелений парк. Над тихим ставком пролітали лелеки… Пліч-о-пліч із молитвою на вустах і вірою в серці йшли люди похилого віку й молодь. Далі шлях проліг чистим полем, і незабаром Хресний хід повернув до лісу. Стежина вивела на галявинку, де біля уквітчаної рушниками й різнобарвними букетиками криниці до урочистої процесії приєдналися місцеві мешканці та жителі навколишніх сіл, прийшли і старі, і малі. Учитель Половецької школи Антоніна Пашун сердечно привітала усіх, побажавши любові до ближніх, взаєморозуміння та злагоди, сил духовних і тілесних.

Біля криниці було звершено водосвятний молебень... Палали свічки поряд із джерелом, тихо шелестіли стрункі вільхи, здіймаючись у височінь і ніби утворюючи склепіння храму. Молитва легко здіймалася до синього неба. Окроплені святою водою, люди вітали одне одного з великою духовною подією, набирали цілющої вологи з криниці, щоб із радістю в серці принести її у домівки. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков подякував настоятелю Спасо-Преображенського храму протоієрею Іоанну Попадичу за пастирський послух на ниві Божій і закликав віруючих до щирої молитви до Господа Бога, Його Пречистої Матері і всіх святих: «Нехає євангельська проповідь лунає на теренах нашої святої землі! Нехай нащадки продовжують християнські традиції!» Отець Іоанн звернувся до прихожан сільського храму, дякуючи їм за праведні труди, і всім меценатам, а особливо директору ТОВ «Норм-Агро Ірині Унгурян, – за  небайдужість до потреб парафії та постійну допомогу й підтримку: «Нехай ніколи не вичерпуються джерела нашої віри!»

З давніх часів існує цілюща криниця біля села Половецького. Відтоді спливло багато води у річці, що протікає неподалік, а благодатне джерельце й досі допомагає людям: стражденним і нужденним, недужим та зневіреним – святе місце кличе християн до себе.  

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014