Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Архієрейський візит Владики Никодима у Бердичівське благочиння: Літургія Напередосвячених Дарів у с. Старому Солотвині

Двадцять дев’ятого березня, у вівторок третьої седмиці Великого посту, Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, здійснив архіпастирський візит у село Старий Солотвин, очоливши  Божественну Літургію Напередосвячених Дарів у Свято-Хрестовоздвиженському храмі.

У дні Великого посту духовенство єпархії на чолі зі своїм Владикою звершує Богослужіння та приносить щире покаяння і очищаюється від немочі гріха. Двадцять дев’ятого березня священство Бердичівського округу зібралось у церкві села Старого Солотвина на загальну сповідь. Таїнство Покаяння звершив духівник благочиння протоієрей Миколай Шпичка.

Вранці, коли сонячне проміння ледь осяяло обрій, до старовинного Свято-Хрестовоздвиженського храму, історія якого розпочалася понад 130 років тому, сходилися віруючі з різних парафій. Вперше благословенну Старосолотвинську землю відвідав Високопреосвященніший Владика Никодим, і ця подія стала святом духовної радості для мешканців села. Свого улюбленого архіпастиря зустрічали духовенство Бердичівського благочиння на чолі з благочинним округу протоієреєм Віталієм Бойковим, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Миколай Шпичка та церковна громада. Прихожани привітали правлячого архієрея пишним короваєм, прикрашеним кетягами калини, теплими словами і квітами.

Керуючий єпархією звершив Літургію Напередосвяченних Дарів – особливу й прекрасну. У ній – тиха урочистість «жертви вечірньої», покаянний, молитовний настрій і проникливий спів церковного хору: «Нехай стане молитва моя, як кадило, перед Лицем Твоїм, підношення рук моїх, як жертва вечірня...» Звучала молитва преподобного Єфрема Сиріна з трьома земними поклонами, сповнена глибокого змісту… Його Високопреосвященству співслужило духовенство благочиння. Цього дня віруючі сповідалися й причащалися, до Святих Таїнств приступили батьки і маленькі дітки – майбутнє нашої Церкви. Після закінчення соборного Богослужіння архієрейським чином Владика Никодим звернувся до духовенства та парафіян словами задушевної проповіді: «Людина – творіння Боже, але ми часто забуваємо звертатися до Бога, дякувати Йому. Земне життя короткочасне… Наближаймо на землі Царство Боже, яке ми можемо успадкувати лише через боротьбу, смирення, покаяння та очищення. Той, хто любить Господа, любить ближніх своїх, шанує батьків і виховує дітей у вірі Христовій, очищає свою душу і входить у Царство Боже… Страшно не падати – страшно не піднятися… Господь йде, піднімає нас, і душа наша тягнеться до Бога. А ми отруюємося гріхом, який вбиває душу. Господь навчає, що постом і молитвою виганяється рід лукавий. Які плани ми можемо складати на майбутнє, якщо не знаємо, чим закінчиться день теперішній? Ми – діти Матері Церкви, і нам потрібно бути істинними християнами. У цей складний час потрібно бути сильними у своїй вірі. Скажемо щиро: «Слава Богу за все…» Ми сьогодні святкуємо, бо причастилися з Єдиної Чаши. І це свято душі!»

Його Високопреосвященство закликав духовенство і віруючих молитися за єдність, любов, розуміння та мир в Україні: «Церква говорить: «Мир усім!» І він наступить тоді, коли кожний знайде мир у собі. Спасіння без покаяння неможливе. Господь йде нам назустріч і закликає до покаяння». Владика подякував настоятелю храму протоієрею Миколаю Шпичці за труди у ввіреній йому парафії, побажавши усім кріпості духовних та тілесних сил і терпіння, а також із чистим серцем зустріти світле свято Воскресіння  Христового.  

Свічниця Надія Ярош говорить, що цього березневого дня з нетерпінням чекали всі парафіяни: «Така прекрасна служба… Благодать Божа торкнулася наших душ... Свята Церква через піст просвітлює нас і спонукає виправляти гріхи». Півча Ніна Фещук щиро ділиться своїми враженнями: «Ми слухали проповідь Владики Никодима з великим піднесенням. Його мова йде прямо в серце. Кожне слово вражає і зворушує душу…»

Після служби Божої люди поверталися до своїх домівок, несучи у серцях частинку тепла, прагнучи поділитися ним із рідними, щоби ця іскорка запалилася в їхніх душах.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014