Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

Владика Никодим звершив читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Миколаївському соборі та Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева

Ввечері шістнадцятого березня, в середу Першої Седмиці Великого посту, Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, на Великому повечір'ї звершив читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Миколаївському соборі та Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева.

У перші дні Великого посту Свята Церква пропонує нам канон преподобного Андрія Критського. Ці зворушливі та повчальні піснеспіви спрямовані на пробудження людської душі від гріховного сну, на спонукання до каяття і до виправлення життя, адже піст – час покаяння й очищення. Щороку в храмах звучить Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського, і щоразу його вражаючі слова являють душі допомогу.

«Душе моя, душе моя, встань, чому ти спиш?»

Середа Першої Седмиці Великого посту… Владика Никодим звершив читання третьої частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева. Помолитися разом зі своїм архієреєм прийшли парафіяни храмів Бердичівського благочиння. На Богослужінні зібралося чимало віруючих: багато з них стеклися до собору, прагнучи провести пісні дні, як личить православним християнам...  

Тихо мерехтять запалені свічки, лунає смиренний спів церковного кліросу. Владика читає Великий покаянний канон… «Помічник і покровитель прийшов мені на спасіння. Це Бог мій, і прославлю Його, Бога Отця мого, і звеличу Його: велично бо прославився!» Покаяння святого Андрія глибоке й щире, сповнене співчуття і любові. Лаконічні рядки передають широту думок, і кожне слово богонатхненного Канону приголомшує, розчулює та пом'якшує серця.
Покаянний канон преподобного Андрія Критського задає особливий настрій молитвам Великого Посту: «З чого почну оплакувати окаянного мого життя діяння?..» У тихій красі буденної служби – світлий сум і одухотвореність. Просте і всеосяжне зітхання Церкви: «Помилуй мя, Боже, помилуй мя» –подібно до молитви «Отче наш». Як говорить прихожанка Ірина, Великий покаянний канон святого Андрія Критського читається, щоби налаштувати душі віруючих на подвиг Великого посту: «Його тропарі навчають нас не впадати у відчай, як би важко не було, які б випробування не виникали, адже Господь завжди дає можливість покаятися і звільнитися від гріха. Нам потрібно думати про ближніх своїх, підтримувати одне одного, прагнути до розуміння й любові…»

Після завершення Богослужіння Владика Никодим звернувся до пастви з проповіддю: «Настала весна покаяння, і в ці дні ми з благоговінням приступаємо до молитви, яка є для нас дверима в Царство Боже…

У кожного свій шлях до храму і до Господа. Ми сьогодні воєдино злили свою молитву-прохання, яка є променем, що зігріває нас. Ми прийшли сюди шукати спасіння, у кожного свої думки, страждання й випробування, своє життя, наповнене подіями. Є Святе Письмо, в якому – істина і правда. Сьогодні ми вникали в глибину великого творіння – Покаянного канону преподобного Андрія Критського. В ньому пов’язані дві історії – події Старого і Нового Завіту, які показують зразки праведного життя та приклади падіння… Господь не може залишити нікого, хто йде до Христа, без Своєї Божої благодаті. Немає такого гріха, якого б не простив Господь тому, хто щиро кається і приходить до Нього з проханням про прощення... Попереду – Вічність… З чим ми перейдемо в неї: суєтливим життям чи чистою душею? Блискавично минає час, і ми не можемо його зупинити. Наші дріб’язкові проблеми збираються у великий тягар. І людина захворює духовно та фізично. Ми повинні зрозуміти, що нерозкаяний гріх залишиться непрощеним. Господь дає нам руки: прийдіть до Мене. Але не всі прийшли до Бога. Ми навіть у собі не можемо знайти спокою та миру. Покаяння – це смирення перед ближнім своїм. Господь каже: «Простіть гріхи винуватцям вашим…» Ми маємо бути в храмі Божому, маємо бути світлом, прикладом, щоби наша молитва не була даремною. Давайте дякувати Богу у ці святі дні, просити у Бога: «Милостивий будь до мене, грішного…» Нехай Господь благословить усіх вас миром і добром».

Цього ж вечора Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Троїцькому храмі м. Бердичева. Особлива сувора тиша, уклінна молитва і проникливий спів церковного хору… «Почуй душі моєї стогони і сльози прийми очей моїх. Спаси мене, Господи…»

Архіпастир привітав прихожан із початком Великого посту, сказавши про особливий час покаяння, без якого немислиме справжнє духовне життя.

Чим ближче людина до Бога, тим більше бачить свої гріхи. Цьому вчить нас у Великому покаянному каноні святий Андрій Критський.

Даруй нам, Господи, спасительно провести час посту й покаяння і з духовною радістю зустріти Світле Христове Воскресіння.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014