Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церковь - это Дом Божий, в котором мы находим и приобретаем спасение...

В современном мире наблюдается утрата духовных ценностей и православных традиций. Согласно социальной концепции церкви, СМИ имеют великую роль в жизни каждого человека. Мы узнаем что-то интересное для себя из разных источников: из газеты или журнала, с телевидения или "Всемирной паутины". По этому, чтобы призвать и направить человека на путь спасения, мы идем в ногу со временем и создаем этот проект...

Новости

У Новий рік із молитвою

Новий рік – це нове благословення Боже, нові випробування, радощі і печалі. Для православних людей, які звикли відзначати це свято з 31-го грудня на 1-е січня, краще відправитися на нічну Божественну Літургію, а потім зустріти Новий рік у колі сім'ї за пісним столом. У цей святковий час потрібно подякувати Богу за все, що було в минулому році, і попросити допомоги на рік прийдешній. Із благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева в новорічну ніч було звершено святкове Богослужіння.

Вночі, коли на небі спалахували міріади сяючих зірок, і тихо падали перші тендітні сніжинки, а в морозному повітрі розливалися дзвони, бердичівляни поспішали на молитовну зустріч Нового року в храмі. На такій службі збираються прихожани різного віку, серед них – і сім’ї з дітьми. Вони приходять тому, що їм хочеться у спілкуванні з Богом вступити у наступний рік – почати його, як кожний день, із молитви. Ця традиція сходить до біблійних часів: «Зранку почуй голос мій, зранку стану перед Тобою і буду чекати…» (Пс. 5: 3). І як важливо для нас і всієї держави зустріти цей рік із молитвою та примиренням із Богом, просити Всемилосердного Господа явити милість кожній людині і кожній родині та послати Україні мир і спокій.

Пізньої пори до Свято-Миколаївського собору приїхали й парафіяни з навколишніх сіл. Таке Богослужіння, говорить Віра Григорівна з Маркушів, сповнене умиротворення: «Це найсприятливіший час для спілкування з Господом, бо вночі відчувається особлива тиша, якої вдень ніколи не буває. І зовсім по-іншому переживаються деякі миті Літургії. Відчувається Божественна благодать…»

За доброю традицією у Свято-Миколаївському соборі було відслужено Божественную Літургію та новорічний молебень. Богослужіння звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков. Серпанкові сутінки у храмі, трепетне сяйво свічок, легке мерехтіння вогників на ошатних ялинках і тихий ангельський спів кліросу – у такі хвилини відчувається зв’язок часів, у такі хвилини перебуваєш у стані любові, миру та спокою... Чимало прихожан сповідалися й причастилися Святих Христових Тайн…

Після Божественної Літургії був відслужений молебень на новоліття…

«Час цього року ввійшов в історію людства, у книгу життя, – звернувся до віруючих благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. – Господь поклав початок часу, він став вимірюватися числом і вагою. Буття стало розділятися на дні, місяці, роки й століття. І ми повинні пройти свій час свідомо, і кожний день – це особливе Боже благовоління до нас, адже людина створена для вічності, але тимчасовим є її земне життя. Нам слід озирнутися у минулий рік, побачити, що там залишили, наскільки ми змогли здійснити добрі вчинки, справи служіння ближнім… «Нову заповідь даю вам: любіть одне одного», – сказав Господь. Потрібно творити добрі діла, інакше зміст часу втрачається… Минулий рік був важким і сумним, це був рік випробувань та втрат. Нам слід замислитися, що є головним у нашому повсякденному житті, яке часто наповнене зайвими турботами... Ми розуміємо, що час обмежений, а попереду нас чекає вічність…

Благословенна  Богом наша земля, купеллю Хрещення оновлена. Нам дано безцінний дар – віра православна, і в цьому – самобутність нашого богообраного народу… Кожний рік – це можливість для кожного звершувати благі справи. Хочу побажати вам виконувати Заповіді Блаженства, побажати повноти життя у мирі та спокої. Нехай Господь благословить вас миром, щедротами та благодаттю Своєю».

Віруючі єдиним серцем і єдиними устами просили у Бога благословення провести цей рік у розумінні та злагоді. У цю світлу ніч вони бажали одне одному добра, здоров'я й благоденства.

Після нічного Богослужіння люди тихо розходилися домівками з подякою Господу за минулий рік і з надією на майбутній.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   
   


Content Management Powered by CuteNews
Новости
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014